Avortija

Avortija (Haworthia)

Avortijos — nedidukai sukulentai, pastaruoju metu tapę itin madingi, Jie kilę iš karštos Pietų Afrikos, kur nuolat turi slėptis nuo saulės krūmuose arba po uola. Tėvynėje per karščius Haworthia truncata net iki lapų galų pasislepia
žemėje. Pas mus sodininkų itin mėgiamos dvi rūšys: Haworthia fasciata — su skersai dryžuotais, į skrotelę susitelkusiais lapais ir Haworthia glabrata, kurios lapai tankiai nusagstyti baltais, panašiais į perlus, gumburėliais.
Žiedai iškyla ant aukštų stiebų, tačiau jie visai neišvaizdūs. Kitos paplitusios rūšys: Haworthia attenuata, Haworthia limifolia, Haworthia reimvardtii. Jų galima rasti kaktusų gėlininkystės ūkiuose.

Šeima: Liliaceae, lelijiniai.

Tėvynė: Pietų Afrika.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje, vasarą šiltoje, žiemą vėsesnėje (10 – 15°C) vietoje, nors tinka ir kambario temperatūra (apie 18°C). Labai mėgsta gryną vasaros orą — tik žiūrėti, kad neužlytų lietus.

Laistymas, tręšimas: Pavasarį ir vasarą lieti mažai, rudenį ir žiemą tik retkarčiais. Ypač vengti padėkle užsilikusio vandens! Nuo kovo iki rugpjūčio kas 4 savaites tręšti kaktusų trąšomis.

Kiti priežiūros ypatumai: Kas dvejus metus pavasarį arba vasarą persodinti į T žemę su trečdaliu molio ir tiek pat smėlio.

Dauginimas: Sėklomis ir šoninėmis ataugomis apatinių lapų pažastyse. Jas nupjauti, apdžiovinti ir tik tada sodinti.

Kenkėjai, ligos: Retai

Pastaba: Lygiai taip pat prižiūrimos panašiai atrodančios gasterijos (Casterta), tik jos pakelia daugiau saulės.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top