Notocactus

Notocactus

Pietų Amerikos šalyse auga apie 25 Notocactus kaktuso rūšių. Namuose dažnai yra auginami dėl savo patrauklių žiedų. Genties pavadinimas kilęs iš graikų kalbos – “kaktusas iš pietų”. Notocactus gentis buvo sujungta su Parodija gentimi. Kadangi Parodia pavadinimas buvo naudojamas anksčiau negu Notocactus, ši kaktusų gentis prarado savo vardą ir tapo Parodia genties dalimi.

Rutulio formos arba šiek tiek pailgi, 15 – 20 cm aukščio bei tokio pat skersmens kaktusai kuo įvairiausio pavidalo dygliais. Ataugas leidžia tik būdami vyresnio amžiaus, apie 8 cm skersmens žiedus krauna netoli viršūnės.

Notocactus_minimus_ kaktusas

Tinkamos kambaryje auginti rūšys bei žiedų spalva: N.apricus, N.concinnus, N.ottonis, N.submamlosus (visi geltoni), N.rutilans (tamsiai raudona), N.uebelmannianus (ugninė, vyšninė, raudona bei violetinė).

Žydėjimo laikas: Nuo pavasario iki vasaros.

Šeima: Cactaceae, kaktusiniai.

Tėvynė: Vidurio ir Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Nuo pavasario iki rudens labai šviesioje, saulėtoje ir šiltoje patalpoje. Nuo spalio mėnesio jiems reikia parinkti šviesią, bet vėsią (5 – 12°C) vietą. Nuo gegužės vidurio galima išnešti į lauką, saulės atokaiton, bet saugoti nuo lietaus.

Laistymas, tręšimas: Nuo gegužės iki rugsėjo laistyti saikingai, bet kad šaknys kaip reikiant sudrėktų. Kitą sykį lieti tik tada, kai žemė jau visiškai išdžiūvusi. Nuo spalio pabaigas laikyti sausai. Žiemojančio vėsiai (vėsiau kaip 10 C) visai nelaistyti, šiltoje patalpoje retsykiais šiek tiek palieti. Pavasarį vėl lieti truputį gausiau, vos pasirodžius naujiems daigams kas 14 dienų truputį patręšti kaktusų trąšomis. Rudenį, prieš pat žiemojimą, kelis kartus į laistymo vandenį įpilti (ar įberti) daugiau fosforo turinčių trąšų — jos skatina augalą krauti pumpurus ir žydėti.

Kiti priežiūros ypatumai: Kas 2 – 3 metus ankstyvą pavasarį persodinti į kaktusų žemę su smėliu ir pemzos trupiniais.

Dauginimas: Sėklomis šildomoje (28°C) dauginimo lysvėje, geriausia — vasario pabaigoje. Sudygusius sėjinukus išretinti ir persodinti.

Kenkėjai, ligos: Kaktusai sunegaluoja per daug tręšiami, nuolat perliejami, neturėdami sąlygų tinkamai žiemoti arba nuo tvankaus prastai vėdinamų patalpų oro.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top