Aeonium

Aeonium

Tai yra garbanotalapiai sukulentai, savo putliais lapais suformuojantys išraiškingos formos rozetes. Jie būna įvairių spalvų, tekstūrų ir dydžių.

Aeonium

Sultingi augalai yra prisitaikę išgyventi karštose ir sausose vietose. Tėvynėje, kur šie augalai auga savaime, jie išaugina storokus lapus, kuriuose išsaugo vandens atsargas.  Tad ištikus sausroms, Aeonium panaudoja savo sultinguose lapuose susikaupusią drėgmę. Skirtingai nuo daugelio kitų sukulentų, turi negilias šaknis, kurioms negalima leisti visiškai išdžiūti. Graikų kilmės vardas “aionios” – amžinas, ilgalaikis, matomai ir užsimena apie tai, jog šis sukulentas puikiai pakelia sausras ir gali išgyventi ilgą laiką. Yra virš 30 šio augalo rūšių.

‘Aeonium arboreum’ lapai išsidėstę skrotelėmis ant maždaug 1 m aukščio nuogų stiebų. ‘Alropurpureum’ veislei būdingi vyno raudonumo lapai vasarą, o žiemą, kai trūksta šviesos, jie pažaliuoja.

Įdomi ir Aeonium tabuliforme rūšis, Jos 15 – 30 cm pločio lėkštės pavidalo skrotelės susideda iš 100 -200 pavienių lapų ir driekiasi ant žemės. Kambaryje Aeonium žydi retai.

Šeima: Crassulaceae, storlapiniai.

Tėvynė: Kanarų salos, Marokas.

Geriausiai auga: Šviesoje, saulėtoje vietoje, žiemą 10-16°C patalpoje, vasarą — lauke, bet geriau pastogėje, nes nemėgsta mūsų kraštuose dažno lietaus.

Laistymas, tręšimas: Lieti mažai, tik tiek, kad lapai nuo sausros nesusiraukšlėtų! Žiemą laistoma visai retai. Nuo gegužės iki rugsėjo tręšti kas 14 dienų, į laistymo vandenį įpylus kaktusams skirtų trąšų.

Kiti priežiūros ypatumai: Jei reikia, pavasarį persodinti i žemę su molio ir smėlio priemaiša arba kaktusų žemę.

Dauginimas: Lapų skrotelėmis arba atskirais lapais. Prieš sodinant pjūvio vieta apdžiovinti. Aeonium tabuliforme dauginamas tik sėklomis.

Kenkėjai, ligos: Daugiausiai apninka dėl drėgmės pertekliaus, padėkle užsilikusio vandens ir per šilto žiemojimo.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top