Kaip išsirinkti kalėdų eglutę?

Kaip pailginti eglutės gyvenimą, kad miško viešnia puoštų namus visą švenčių laikotarpį? Pateikiame keletą naudingų patarimų.
Rinkdamiesi Kalėdų eglę įdėmiai apžiūrėkite jos kamieną. Geriausia, kad jis būtų storas ir, kaip ir šakos, su spygliais. Tinkamos būklės eglės šakos ryškiai žalios spalvos stangrios, nebyrančiais ir nelabai dideliais spygliais. Renkantis eglutę labai svarbu, kad jos šakos lenkiamos nelūžtų, nuo jų nebyrėtų spygliai. Sveiką medį galima pažinti ir iš jo skleidžiamo miško kvapo. Taip pat svarbu, kad nebūtų aplūžinėję ar nušiurę šakų galiukai, ypač viršūnė, todėl prieš veždami atsargiai palenkite eglės šakas prie kamieno ir suriškite plačia virve.
Jeigu įsigijote eglutę iš anksto ir iki švenčių išvakarių ją laikėte balkone, įnešę į kambarį iškart neišvyniokite. Leiskite medeliui pamažu atšilti iki kambario temperatūros, antraip gali nubyrėti spygliai. Pjūvį kamieno apačioje atnaujinkite ir išlyginkite, o į vandenį, kuriame pamerksite eglutę, įdėkite tabletę aspirino ir vieną valgomąjį šaukštą cukraus. Aspirinas neleis daugintis puvimą sukeliančioms bakterijoms, o cukrus aprūpins medelį maistinėmis medžiagomis.

Įsigykite specialų stovą – trikojį laikiklį Kalėdų eglutei. Apatinę kamieno dalį, nuo kurios būtinai nuskuskite žievę, įstatykite į stove esantį rezervuarą su šaltu vandeniu (labai svarbu, kad vandens lygis rezervuare būtų visada didesnis už tą kamieno vietą, kur nugremžta žievė) ir įpilkite į vandenį 3-4 šaukštus glicerino.
• Dar vienas konservuojančio maitinamojo tirpalo Kalėdų eglutei receptas: į tris litrus vandens įberkite po 4-5 gramus citrinos rūgšties ir želatinos, šaukštą kreidos miltelių ir gerai išmaišykite. Indą su tirpalu periodiškai papildykite.
Jei eglutę nusipirkote anksčiau, laikykite ją balkone arba šaltame prieangyje. Atėjus laikui medelį puošti, litre vandens ištirpinkite tabletę aspirino ir 3-4 arbatinius šaukštelius cukraus. Šį tirpalą supilkite į kibirą švaraus smėlio ir išmaišykite. Į taip paruoštą drėgną smėlį įstatykite eglutę (svarbu, kad jos kamieno galas, nuo kurio nuskusta žievė, panirtų į smėlį 20 cm). Smėlį periodiškai drėkinkite šaltu vandeniu – smėlis nuolat turi būti drėgnas, nes eglutė „geria” daug skysčių.
Rekomenduotina ilgai nelaikyti eglutės šiltoje patalpoje. Todėl jeigu eglutę įsigijote iš anksto, ją reikia apvynioti popieriumi ir laikyti balkone.

Dalinkitės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top