Vijoklinės pupelės

Vijoklinės pupelės labai panašios į raudonžiedes pupeles, kurios dėl savo patrauklių žiedų vertinamos ir kaip dekoratyvinės, labai tinkančios apželdinimui.
Poreikiai. Palyginti su krūminėmis pupelėmis, vijoklinės pupelės duoda gausesnį derlių, tačiau ir jų poreikiai didesni. Joms netinka sunki dirva. Norint gauti gerą derlių, reikia vijoklinėms pupelėms parinkti purią, gilią, humusingą dirvą, esančią šiltoje ir nuo vėjo apsaugotoje vietoje. Dirvai patręšti nereikia gailėti komposto, o pupelių
žydėjimo metu pasirūpinti, kad dirva nuolat būtų pakankamai drėgna. Kaip ir krūminės pupelės, vijoklinės taip pat neatsparios šalčiui.
Auginimas.Vijoklinėms pupelėms būtina įtaisyti atramas, apie kurias jos galės vytis. Tam tikslui tinka medinės arba metalinės kartys, kurias reikia arba vertikaliai įtvirtinti į žemę, arba surėmus sukryžiuoti jų galus ir viršuje įtvirtinti kartelę prilaikymui, arba sustatyti jas vigvamo forma ir surišti galus. Nereikia leisti pupelėms vytis aplink labai aukštas atramas, nes bus sunku nuimti derlių. Aplink vieną kartelę ratu beriamos 6-8 pupelės, atstumas tarp kartelių turi būti 80×60 cm. Pakartotinio sodinimo laikas tas pats kaip ir krūminių pupelių.
Derlius. Vijoklinių pupelių augimo laikas 12-16 savaičių. Užsimezgus pirmosioms ankštims, derlius nuimamas nuolat, o paskutinių, birželio pradžioje pasėtų pupelių, – net ir rudenį.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top