Ropės

Ropių šakniavaisiai skanūs, sultingi. Juose yra vitaminų ir mineralinių medžiagų. Ropėse su geltonu minkštimu yra karotino. Si kultūra atspari šalčiams, nereikli augimo sąlygoms, greitai pribręsta, gerai laikosi žiemą.

Ropių sodinimas

Lysvė ropėms ruošiama kaip morkoms.
Vasarai ropės sėjamos sausomis sėklomis balandžio 20-25 d. ir gegužės 1-5 d., žiemai – birželio 1-10 d.
Prieš sėją lysvė išlyginama, suspaudžiama, kas 20-25 cm išilgai lysvę padaromos 1-1,2 cm gylio vagelės. Sėjama lizdais – po 2-3 sėklas į vieną lizdą. Atstumas tarp lizdų -10-12 cm. Praėjus kelioms dienoms nuo sudygimo, ropės išretinamos – lizde paliekamas tik vienas daigas.
Augalų priežiūra ir nuėmimas
Geros kokybės ropių šakniavaisiai išauga pakankamai laistant ir purenant dirvožemį. Ypač joms reikalinga drėgmė augimo pradžioje -8-10 l/m2, augant šakniavaisiams – 15-20 l/m2. Laistoma 1-2 kartus per savaitę, priklausomai nuo oro. Laistoma laistytuvu – ne tik žemė, bet ir augalai.
Ir anksti, ir vėlai pasėtus augalus pažeidžia kryžmažiedės spragės. Prieš purenimą augalai apdulkinami garstyčiomis, pipirais, pelenais, tabako dulkėmis.
Kai anksti pasėtų šakniavaisių skersmuo siekia 4-5 cm, jie išraunami. Žiemai ropės nuimamos prieš šalnas ir laikomos taip pat, kaip ir ridikai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top