Agurkinė blakė

Agurkinė blakė (Halticus saltator)

Dažniausiai pažeidžia šiltadaržiuose auginamus agurkusr nors gali maitintis ir salierais, dilgėlėmis, balandomis bei kitokiais augalais. Gyvena ant lapų apatinės pusės, siurbia audinių sultis. Ant iščiulptų lapų pirmiausia atsiranda smulkių gelsvų dėmelių, vėliau jie susiraito ir nudžiūsta. Tose vietose, kur agurkinių blakių būna daug, matomos juodų blizgančių dėmelių pavidalo jų išmatos ir lervų išnaros. Smarkiai kenkėjų apnikti agurkai nemezga vaisių, o jeigu ir užmezga, tai jie būna maži, deformuoti.
Kenkia suaugėliai ir lervos. Suaugusi blakė 3,1—3,5 mm ilgio, trumpa, išgaubta, juoda, blizganti. Jos galva rausvai ruda, beveik vienodo aukščio ir pločio. Viršutinė lūpa maža. Priešnugarėlė juoda, antsparniai apaugę aukso spalvos plaukeliais, antenos ir kojos šviesios, akys smarkiai iššokusios, antenos ilgesnės už kūną, užpakalinės kojos šokamosios.
Agurkinės blakės biologija mažai ištirta. Literatūriniais duomenimis, Peržiemojusios blakės pasirodo balandžio pabaigoje—gegužės pradžioje. Patelės kiaušinius deda nedidelėmis grupėmis (po 3—7) į augalų stiebų audinius. Gegužės mėn. iš kiaušinių išsirita lervos. Ypač daug jų būna birželio mėn. Rugpjūčio pabaigoje pasirodo naujos generacijos suaugusios blakės.  Duomenų apie agurkinės blakės paplitimą Lietuvoje nėra.
Apsaugos priemonės. Šis kenkėjas gali maitintis ir piktžolėmis, todėl šiltadaržių teritorijoje reikia naikinti piktžoles. Agurkinei blakei naikinti turėtų tikti tokie pat insekticidai kaip ir kitų rūšių blakėms.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top