Alpinariumas

Jei nusprendėte sode įsiruošti alpinariumą, kur geria derintųsi lauko akmenys ir jūsų mėgstamos gėlės – reikia ruoštis iš anksto. Apgalvokite, kokio dydžio alpinariumo norite ir kokias gėles jame sodinsite.
Lemiamą reikšmę turi alpinariumo dydis. Jei plotelis tik kelių kvadratinių metrų, nesodinkite jame aukštų augalų.
Tinkamų auginti alpinariume augalų yra labai daug – tai uolaskėlės (Saxifraga), perkūnropės (Sempervivum), gvaizdės (Armeria), gvazdikai (Dianthus), katilėliai (Campanula), sidabražolės (Potenttila), šilokai (Sedum) ir daugelis kitų.
Dabar pats laikas parsivežti reikiamų akmenų. Nereikia jų daug ir didelių, juk grožis slypi ne gausume ar dydyje, o tvarkingume ir skoningame išdėstyme. Kuo mažesnis plotas, tuo mažesni ir akmenys. Alpinariumas turi priminti žmogaus nepaliestą gamtą. Geriausiai tinka išraižyti bei
briaunoti akmenys – granitas, smiltainiai, bazaltas.
Alpinariumo įrengimas ir priežiūra nėra sudėtingi. Svarbiausia, kad augalai gautų daug saulės, dirva būtų pralaidi vandeniui ir gero nuotėkio. Praverstų ir smulkaus žvirgždo ar skaldos drenažas, nes susilaikantis vanduo, ypač sniego nuotekos, gali pražudyti gėles.
Mažus alpinariumus galima įsiruošti ir miesto namų balkonuose, pastačius tam reikalui stalelį, o ant jo lovelius. Tai – sodas ant stalo. Žinoma, čia ir žemių bus nedaug, ir akmenėliai nedideli. Tačiau žemaūgės gėlės džiugins
akį iki žiemos.

jei nusprendėte sode įsiruošti alpinariumą,kur geria derintųsi lauko akmenys ir jūsų mėgstamosgėlės – reikia ruoštis iš anksto. Apgalvokite, kokio dydžioalpinariumo norite ir kokias gėles jame sodinsite.Lemiamą reikšmę turi alpinariumo dydis. Jei plotelis tikkelių kvadratinių metrų, nesodinkite jame aukštų augalų.”Tinkamų auginti alpinariume augalų yra labai daug – taiuolaskėlės (Saxifraga), perkūnropės (Sempervivum), gvaizdės(Armeria), gvazdikai (Dianthus), katilėliai (Campanula),sidabražolės (Potenttila), šilokai (Sedum) ir daugelis kitų.-‘D&bar pats laikas parsivežti reikiamų akmenų. Nereikiajų daug ir didelių, juk grožis slypi ne gausume ar dydyje,o tvarkingume ir skoningame išdėstyme. Kuo mažesnisrjlotas, tuo mažesni ir akmenys. Alpinariumas turi primintižmogaus nepaliestą gamtą. Geriausiai tinka išraižyti beibriaunoti akmenys – granitas, smiltainiai, bazaltas.’^y\lpinariumo įrengimas ir priežiūra nėra sudėtingi. Svarbiausia,kad augalai gautų daug saulės, dirva būtų pralaidivandeniui ir gero nuotėkio. Praverstų ir smulkaus žvirgždoar skaldos drenažas, nes susilaikantis vanduo, ypač sniegonuotekos, gali pražudyti gėles.Mažus alpinariumus galima įsiruošti ir miesto namųbalkonuose, pastačius tam reikalui stalelį, o ant jo lovelius.Tai – sodas ant stalo. Žinoma, čia ir žemių bus nedaug,ir akmenėliai nedideli. Tačiau žemaūgės gėlės džiuginsį j a ^ ‘ i k i žiemos.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top