Mulčias

Mulčias naudingas ne vien dėl maisto medžiagų. Neuždengta dirva nuo saulės greitai išdžiūsta, po lietaus apsitraukia plutele, lietus ir vėjas išneša daug vertingų maisto medžiagų. Mulčias stabdo piktžolių dygimą, skatina mikroorganizmų veiklą, saugo dirvą nuo išdžiūvimo, privilioja sliekus, pagerina dirvos struktūrą.
Mulčiuojami įvairūs sodo augalai, tiek krūmai, tiek medžiai, pomidorai, agurkai, bulvės, braškės. Galima mulčiuoti kompostu, suvytusia žole, šiaudais, piktžolėmis be sėklų, perpuvusiu mėšlu, dvejų metų ar senesnės medienos pjuvenomis, žievėmis. Bet geriausiai tinka senas perpuvęs kraikinis mėšlas ir perpuvęs kompostas.
Šiaudai mulčiui tinka tik metus pagulėję krūvose. Jie per vasarą kelis kartus sulaistomi, perkasami. Kai pasidaro tamsiai rudi, tinka mulčiui.
Šviežios pjuvenos mulčiui netinka. Jos pirmiausia palaikomos krūvose, pridedama kalkių ir šlapalo ar salietros, paskui supilamos į kompostą. Galima pjuvenas apibarstyti kalkėmis, sulaistyti srutomis, perkasti ir laikyti tol, kol
pasidaro tamsiai rudos.
Netinka mulčiuoti sausą, įmirkusią ar šaltą dirvą, nes mulčias sulaiko temperatūrą ir drėgmę. Augalai, aplink kuriuos dedamas muičias, turi būti ne mažesni kaip 5 cm dydžio, o mulčio beriamas 2,5-7 cm sluoksnis.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: