Kaip laistyti ar purkšti augalus vandeniu

Laistymas
Labiausiai reikia rūpintis naujai pasodintais augalais. Laistant patenkinamas augalo vandens poreikis. Maisto medžiagos iš dirvos pasisavinamos su vandeniu.
Laistymas duoda naudos tik tada, kai ji pralaidi ir turi pakankamai humuso. Lengvai dirvai palieti prireiks daugiau vandens, taip pat, jei sausas ir karštas oras, vandens norma turi būti didesnė. Sunki dirva drėkinama saikingiau.
Augalams laistyti skirtas vanduo turi būti oro temperatūros. Šaltas vandentiekio vanduo netinka laistymui. Jei augalus laistote vandeniu iš stovinčio vandens telkinio, kuriame auga daug deguonies išskiriančių vandens augalų, juos laistykite vakare.
Purškimas
Purškimas suteikia drėgmės lapams ir orui. Vieni augalai be drėgmės ore apsieiti negali (salotos, žiediniai kopūstai), kiti turi smulkius, bet gana šiurkščius lapus.
Sausas oras paskatina augalų žydėjimą, o drėgnas- lapų augimą. Purškimui tinkamiausias laikas- sausas ir karštas oras, t.y. vidurvasaris. Purškiant drėkinama tik antžeminė augalo dalis. Padidėjus oro drėgmei, sumažėja vandens garavimas pro lapus, ir augalas paprastai nevysta, nors šaknims vandens ir trūktų. Nereikia purkšti iš viršaus į apačią, bet tik į viršų, kad vanduo ant lapų kristų kaip lietaus lašai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top