Akmeninė tvorelė

Jos yra neaukštos ir statomos iš briaunuotų akmenų. Paskirtis – ne saugoti, bet tarnauti aplinkos grožiui. Priklausomai nuo dydžio, akmenys dedami
trimis—keturiais sluoksniais, paliekant augalus sodinti horizontaliuose plyšiuose. Tvorelės aukštis – iki 80 cm.
Tuomet apsodinama augalais, turinčiais nedidelę šaknų sistemą, kuriems pakanka vietos mažuose plyšiuose ir pasitenkina čia susikaupusia žemių atsarga. Už sienelės supilamas drenažo sluoksnis (žvirgždas, skalda) ir apipilama žemėmis.
Norint statyti akmenines tvoreles, apželdintas augalais, reikia gerai apsvarstyti, kur jos tinka, o kur ne. Jeigu sode pasodinta daug medžių, o dekoratyvinė tvorelė glaudžiasi prie jų – jos funkcinė reikšmė pranyks, nes ji bus užstelbta.
Ypač prastai atrodo didelės akmeninės tvoros mažame sode. Geriausiai tvorelę ruošti sodo pakraštyje, kad priekinė pusė būtų atsukta į takus, kur daugiausia vaikščioja žmonės.
Akmenys kraunami eilėmis, didesnius dedant į apačią ir kiekvieną eilę truputį patraukiant vidun, kad susidarytų nuolydis. Plyšiai turėtų nesutapti, nes lygiomis eilėmis susodinti augalai neteks įvairovės, darysis nuobodūs.
Ką auginsime? Tinka žemaūgiai augalai pvz.: acena (Acaena), adonis (Adonis), žibuoklė (Hepatica), neužmirštuolė (Myosotis), raktažolė (Primula), čiobrelis
(Thymus), našlaitė (Viola) ir eilė kitų augalų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top