Linoleumo grindys

Linoleumo grindys

Prieš dengiant grindis linoleumu, pagrindą reikia paruošti taip pat, kaip prieš aliejinį dažymą, t. y. grindis valyti, gruntuoti, glaistyti ir šlifuoti. Grindjuostes būtina laikinai nuimti.

Nuo gero paviršių paruošimo labai priklauso linoleumo dangos eksploatavimo laikas. Pavyzdžiui, linoleumas, paklotas ant visiškai lygių paviršių, išsilaiko daugelį metų, o ant nelygaus pagrindo — 5—6 kartus trumpiau.

linoleumo grindys
foto: Michael McCauslin, CC BY 2.0

Vieną dieną prieš klijuojant, linoleumą iš ritinio reikia išvynioti, supjaustyti reikiamo ilgio ir formos juostomis ir palikti ištiestą ant grindų.

Klijuojant  linoleumą, pirmiausia klijai ant grindų tepami dažymo šepečiu, teptuku arba šepečiu palyginti storu sluoksniu, o ant apatinės linoleumo pusės — plonu sluoksniu (kartais, jei tai nurodyta linoleumo klijavimo instrukcijoje). Užteptą ant grindų klijų sluoksnį reikia išlyginti dantytu glaistytuvu. Paskui linoleumą prispausti prie grindų, o likusį apačioje orą išspausti skuduru linoleumo kraštų kryptimi. Grindų paviršius bus labai lygus, jei linoleumas prie grindų prispaudžiamas mediniu velenėliu ar voleliu, aptrauktu guma. Galima naudoti fotografijos popieriui skirtus velenėlius.

Linoleumo juostos tiesiamos užleistinai, kad viena juosta uždengtų kitą maždaug 15 mm. Priklijuotų linoleumo juostų abu kraštai pagal liniuotę – kartu, perpjaunami aštriu peiliu. Atpjautosios linoleumo briaunelės pašalinamos, o kraštai galutinai priklijuojami. Geriausia juos prispausti velenėliu. Ties grindų pakraščiais, po grindjuostėmis linoleumą galima prikalti vinutėmis. Jei neišvengėte platesnių linoleumo siūlių – plyšių, galite užpildyti juos aliejiniu glaistu, į kurį pageidautina pridėti dažų pigmento, derančio su linoleumo spalva. Linoleumo siūlių plyšius taip pat galima užtaisyti šarmuose ištirpinta linoleumo mase.

Užbaigus šiuos darbus, tvirtinamos grindjuostės.

Linoleumo  klojimas  be  klijų

Kadangi linoleumo klijavimo kokybė ne visada būna tokia, kokios tikėtasi (ilgainiui po linoleumu atsiranda oro pūslių), galima linoleumą kloti ir be klijų. Ant visiškai glotnių ir lygių grindų patiesiamos reikiamu ilgiu supjaustytos linoleumo juostos. Maždaug po dviejų savaičių plyšiai tarp juostų užpildomi acetone ištirpinto linoleumo mastika, o pasienių kraštai pritvirtinami grindjuostėmis. Taip paklotas linoleumas yra glotnus ir lygus.

Vonios kambariui ir virtuvei skirto linoleumo juostas reikėtų supjaustyti šiek tiek ilgesniais gabalais, kad jų kraštus prie sienos būtų galima užlenkti 2—3 cm į viršų. Pritvirtinus grindjuostės, patekęs ant grindų vanduo nenutekės žemyn tarp grindų ir sienos.

Linoleumo dažymas

Grindų linoleumą galima dažyti, jei ilgainiui jis išsidėvi ar pasidaro dėmėtas. Linoleumas gali būti dažomas šviesesnės ir tamsesnės spalvos dažais.

Yra paplitusi nuomonė, jog ant linoleumo dažai blogai laikosi, todėl ir dažyti esą netikslinga. O iš tikrųjų paprasčiausi aliejiniai grindų dažai ant linoleumo laikosi geriau negu ant lentinių grindų. Be to, linoleumo paviršius žymiai glotnesnis už lentų grindis, todėl dažytas linoleumas kai kam gali tapti gražesniu ir patogesniu už medines grindis.

Prieš dažant grindis reikia gerai nuplauti ir išdžiovinti. Visiškai išdžiūvusias grindis galima gruntuoti ir dažyti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top