Puikioji medinilė

Puikioji medinilė (Medinilla magnifica)

Iš 400 šios genties rūšių puikioji medinilė yra gražiausia. Ji išvis, ko gero, puošniausias žydintis augalas. Filipinų atogrąžų miškuose savaime auga daugiau kaip 2 m aukščio krūmas storomis keturbriaunėmis šakomis ir tamsiai žaliais, stangriais kaip oda, maždaug 30 cm ilgio lapais. Jo rausvai raudonos, grakščiai nusvirusios žiedų kekės sudarytos iš mažų pavienių žiedelių, kuriuos dengia šviesiai rausvos, apie 40 cm ilgio pažiedės. Medinilė sunkiai dauginama, todėl yra itin brangi.

Medinilla_magnifica

Žydėjimo laikas: Balandis – liepa.

Šeima: Melastomataceae, melastominiai.

Tėvynė: Filipinai, Lusono sala.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje, labai šiltoje (daugiau kaip 20°C) patalpoje arba drėgname ir šiltame gėlių lange. Žiemą 2 mėnesius (ramybės periodas) laikoma vėsiau (16°C) sukrauna daugiau žiedpumpurių.

Laistymas, tręšimas: Žemė turi būti visą laiką drėgna. Jokiu būdu nelieti šaltu, kalkingti vandeniu! Ramybės periodu vandens reikia mažai. Pasirodžius pumpurams, būtina lieti gausiau ir perkelti augalą į šiltesnę vietą. Nuo kovo iki rugpjūčio tręšti kartą per savaitę.

Kiti priežiūros ypatumai: Medinilė patartina kuo dažniau apipurkšti, be to būtina drėkinti kambario orą.

Išties reto grožio gėlė: Ne veltui jai duotas vardas ”Puikioji” — magnifica. Jei reikia, pavasarį persodinti į T žemę, sumaišytą su putplasčio dribsniais. Nuskurdę augalai nupjaunami iki sumedėjusio kamieno.

Dauginimas: Viršūnės auginiais 25 – 30°C žemėje. Prigyja sunkiai.

Kenkėjai, ligos: Menkai auga dėl per sauso oro ir laistoma per šaltu vandeniu.

Patarimas: Sukrovusiai žiedus medinilei reikia kuo daugiau ramybės.

Pastaba: Kas turi šiltų ir drėgnų gėlių ant palangių arba vitrinose, gali laikyti dvi medinilės giminaites — bertoloniją (Bertolonia) ir sonerilę (Sonerila).

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top