Oncidium

Oncidija (Oncidium)

Didelė, gerai auganti orchidėja gali išauginti šešias, septynias šakeles, lyg geltonais žiedais apsipylusias kekes. Nuostabūs žiedai yra labai panašūs į drugelių spiečių, kur kiekvienas pats savaime žiedas primena šokančią moterį.

oncidium
foto: TANAKA Juuyoh, CC BY-SA 3.0

Turbūt, ypač pažiūrėjus nuotrauką, tampa aišku, kodėl gėlė dar yra vadinama orchidėja drugeliu ar šokančia moterimi.

Kadangi šių gėlių yra tiek daug įvairiausių rūšių, joms reikia gana skirtingos priežiūros ir sąlygų. Tad pirkdami visuomet pasiteiraukite, kaip elgtis su įsigytuoju augalu. Žemiau apibūdinsime orchidėjas drugelius tik bendrais bruožais.

Žydėjimo laikas: Pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą — nelygu rūšis.

Šeima: Orchidaceae, gegužraibiniai.

Tėvynė: Atogrąžų ir vidutinių atogrąžų Amerika, Karibų jūros salos.

Geriausiai auga: Vasarą šviesioje, pusiau vėsioje aplinkoje. Nemėgsta tiesioginės saulės. Visą dieną laikyti šiltoje, naktį vėsesnėje patalpoje. Žiemą šilumos nemėgstančias rūšis nuo lapkričio iki kovo laistyti tik tiek, kad gumbai ir lapai nenuvystų. Augimo metu kas 3 savaites į vandenį šiūptelti šiek tiek orchidėjų trąšų.

Kiti priežiūros ypatumai: Nuolat drėkinti orą, bet žiemą ir pavasarį purkšti atsargiai, nes naujos atžalos greitai pūva. Jei gumbams jau per maža vietos gėliapuodyje, augalą persodinkite į erdvesnį indą su orchidėjų substratu. Geriausia tai padaryti ramybės laikui baigiantis (kovo mėnesį), kai pradeda augti šaknys ir nauji ūgliai.

Dauginimas: Persodinant padalyti gumbus.

Kenkėjai, ligos: Puola tik darant labai dideles priežiūros klaidas.

Patarimas: Nužydėjusioms Oncidium kramerianum ir Oncidium papilio (Psychopsis) žiedynkočių nenupjauti — kitais metais ant to paties stiebo susikrauna nauji pumpurai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top