Našlaitinė sanpaulija

Našlaitinė sanpaulija (Saintpaulia jonantha)

Sanpaulijų esama begalės veislių — tuščiaviduriais, pilnaviduriais, banguotais arba garbanotais, baltų, rusvų, raudonų, violetinių ir mėlynų atspalvių bei dvispalviais žiedais, be to, visai mažyčių.

Našlaitinė sanpaulija
Našlaitinė sanpaulija

Žydėjimo laikas: ištisus metus — nelygu amžius. Žydi beveik visą laiką, pertraukos trunka vos keletą savaičių.

Šeima: Gesneriaceae, gesneriniai.

Tėvynė: Tanzanija.

Geriausiai auga: Šviesioje ar pusiau ūksmingoje, bet ne saulėtoje vietoje, visus metus kambario temperatūroje (vasarą 20°C ir daugiau, žiemą — ne žemesnėje kaip 18°C). Labai nemėgsta šalto vandens.

Laistymas, tręšimas: Laistyti saikingai, minkštu kambario temperatūros vandeniu. Geriau nelieti iš viršaus! Per šaltu ar per šiltu vandeniu aptaškyti lapai ir žiedai nueina dėmėmis. Vandens perteklių iš padėklo tvarkingai išpilti — stovintis vanduo sanpaulijoms mirtinai kenksmingas. Pavasarį ir vasarą kartą per savaitę tręšti silpnu trąšų tirpalu.

Kiti priežiūros ypatumai: Peržydėjusius žiedus reikia tučtuojau išrauti su visu žiedkočiu. Pavasarį augalą persodinti į T arba TKS 2 žemę. Patalpose su centriniu šildymu būtina drėkinti orą

Dauginimas: Lapais šiltesnėje nei 20° C žemėje.

Kenkėjai, ligos: Jei oras per sausas, puola amarai bei miltuotieji skydamariai, dėl drėgmės pertekliaus ir vėsos — tripsai, skydamariai bei pilkasis pelėsis. Dažnai serga miltligė. 

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top