Kininė rožė

Kininis erškėtis, kininė rožė (Rosa chinesis)

Rožės — vieni nuostabiausių graižažiedžių augalų. Kad rožių mėgėjai galėtų džiaugtis jomis ne tik sode, gėlininkai sukūrė daugybę nykštukinių kambarinių veislių. Labiausiai paplitusios yra kininės rožės (Rosa chinensis) veislės, pavyzdžiui, raudonžiedė ‘Minima’ (‘Mažylė’). Jos užauga iki 25 – 40 cm aukščio ir žydi pilnaviduriais arba tuščiaviduriais žiedais, visomis rožėms būdingomis spalvomis.
Itin mėgstamos veislės:  ‘Zwergkonig’ (‘Mažasis karalius’ —rausva), ‘Zwergkonigin’ (‘Mažoji karalienė’ —rausva),”Baby Maskarade’ (‘Kaukėtoji mažylė’ —famsgeltonė), ‘Colibri’ (‘Kolibris’ — raudona).Kaip ir visos rožės, šios mažylės žydi vasarų, o rudenį numeta lapus ir mėgsta žiemoti vėsioje vietoje.

Žydėjimo laikas: Vasara ir ruduo.

Šeima: Rosaceae, erškėtiniai.

Tėvynė: Kinija. Parduodamos tik kultūrinės veislės.

Geriausiai auga: Labai šviesioje, saulėtoje, gerai vėdinamoje patalpoje, vasarą — lauke, šviesioje, bet nuo tiesioginės saulės apsaugotoje vietoje. Žiemą mėgsta vėsą (ne daugiau kaip 10°C).

Laistymas, tręšimas: Nuo pavasario iki rudens žemė turi būti nuolat drėgna. Žiemą laistoma tik tiek, kad neperdžiūtų žemė. Nuo kovo iki liepos pabaigos tręšiama kas 14 dienų. Po to daugiau nebetręšiama, kad subręstų ir sumedėtų šakelės.

Kiti priežiūros ypatumai: Žiemą laikyti vėsioje, bet apsaugotoje nuo šalčių vietoje, pavasarį persodinti, apkarpyti, laikyti šviesesnėje, bet vis dar vėsioje vietoje.

Dauginimas: Auginiais, sėklomis, akutėmis. Mėgėjams nepatartina, nes šaknijasi sunkiai.

Kenkėjai, ligos: Amarai, voratinklinės erkės, miltligė.

Patarimas: Tučtuojau šalinkite peržydėjusius žiedus — tuomet gausiau žydės.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top