Kambarinių gėlių priežiūra ir jų kompozicijos

Šį mėnesį daugiausia rūpesčių būna su kambarinėmis gėlėmis, jas reikia laistyti tik kambario temperatūros vandeniu. Šaltu vandeniu laistomų gėlių šaknys ima pūti, lapų pakraščiai paruduoja, lapai krinta. Taip atsitinka su
figmedžiais, kinrožėmis, palmėmis. Vėdinant kambarius, gėles reikia saugoti nuo skersvėjų. Sanpaulijos geriau augs, jeigu padėkle bus vandens. Nelaistykime iš viršaus, nes tada ima pūti lapai, o dažnai ir pats augalas žūva.
Šanseverijos žiemą gausiai laistomos ima pūti. Nepakenkia stipresnio laistymo alavijas ir agavos. Žydinčias gėles: azalijas, ciklamenus, raktažoles reikia laistyti gausiai. Poinsetija laistoma karštu (apie 50°C) vandeniu ir laikoma šviesioje vietoje; gražiau nusispalvins.
Sausio mėnesį verta pagalvoti ir apie gėlių kompozicijas kambaryje. Bus jaukiau, jei savo gėles gražiai išdėstysite tam tikslui įrengtose lentynėlėse. Svyrančioms gėlėms galima įrengti lentynėles arba padaryti lininius
krepšelius. Į krepšelius įdėkite papartį, plektrantą ar smidrą, papuoškime sieną. Kompozicija daroma iš skirtingos formos, skirtingą faktūrą turinčių augalų, pavyzdžiui, bunko begonijos, sanseverijos ir setkrezijos.
Gražią kompoziciją galima sudaryti iš kaktusų arba storalapių augalų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top