Kambarinių gėlių priežiūra rugpjūčio mėnesį

Keletas patarimų, kaip prižiūrėti kai kurias kambarines gėles rugpjūtį.

Kad hipeastras (Hippeastrum) ar meilenis (nors dažniau vadinamas amariliu) pradėtų žydėti anksti, pradėkite jį tam ruošti jau rugpjūčio mėnesį. Nuo rugpjūčio vidurio mažinkite vandens normą, o paskutinėmis mėnesio dienomis visai nustokite augalą lieti. Per visą tą laiką jį laikykite saulėtoje vietoje. Kad lapai per greitai nepagelstų ir nenuvystų, saulėtomis dienomis nupurškite juos vandeniu. Augalas pajėgus žydėti, kai turi mažiausiai keturis lapus.

hipeastras, amarilis
Hipeastras (Hippeastrum)

Kad plokštenis (Zygocactus) suformuotų pumpurus, rugpjūčio mėnesį laipsniškai reikia mažinti vandens normą. Liejama tik tiek, kad žemė nevirstų dulkėmis. Augalas laikomas saulėtoje vietoje. Neišsivystę nareliai pašalinami, nes jie nesuformuos pumpuro. Pumpurai dažniausiai pasirodo tik spalio mėnesį. Kai narelių viršūnėse pasirodys žiedpumpuriai, lieti augalą reikia reguliariai pagal poreikį.

plokštenis Zygocactus

Ant palangės stovinčioms azalijoms ir kamelijoms rugpjūčio mėnesį dar reikia labai daug vandens. Rugpjūtį šių gėlių tręšti nereikia. Tačiau vandens joms neturi trūkti, kitaip kamelijos numes žiedpumpurius, o azalijos iš viso jų nesukraus.

Kamelija
Kamelija

Negražiai atrodančius balkonų augalų žiedus ar žiedynus reikia laiku šalinti. Tokie augalai ne tik gražiau atrodys, bet ir greičiau formuos naujus žiedus.

Rugpjūtis paskutinis mėnuo, kai galime be nuostolių persodinti kambarinius augalus. Vėliau persodinti augalai iki vėlyvo rudens nepriaugina pakankamai šaknų. Toks augalas sunkiai žiemoja, nes labai lengvai suserga jo šaknys.

Keletas bendrų patarimų, kurie praktiškai tinka kiekvienam mėnesiui. Tai kaip sąrašas darbų, kuriuos reikia atlikti ir pažymėti varnele – V (atlikau). Pažiūrėkite, ar atlikote:

  • Pašalinkite nužydėjusius žiedus, nudžiūvusius lapus.
  • Palaikykite reikalingą žemės drėgnumą ir maistingumą.
  • Užtikrinkite, kad kambarinės gėlės gautų pakankamai šviesos.
  • Patikrinkite, ar neatsirado kenkėjų, neišsivystė liga, ir, jei reikia, imkitės atitinkamų priemonių ir veiksmų.
  • Stenkitės palaikyti tinkamą kambario ar patalpos temperatūrą.

Žalumos, gražių žiedų ir lengvos gėlių priežiūros rugpjūčio mėnesį!

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top