Archontophoenix cunninghamiana

Archontophoenix cunninghamiana

Šios rūšies palmių plunksniški lapai su amžiumi eina platyn. Daug kas jas dar tebevadina senesniu pavadinimu Seaforthia arba Ptychosperma. Be to, dėl pavadinimo ją galima lengvai supainioti su Acanthophoeni Maurikijaus
saloje (Maskarenų salynas Indijos vandenyne) augančia mažiau žinoma rūšimi. Archontophoenix cunninghamiana atgabenta iš Australijos. Ten ji išauga 18 – 22 m aukščio. Kartais (bet labai retai) botanikos sode galima ją
pamatyti suaugusią — su levandos mėlynumo žiedais, iš kurių vėliau randasi raudonos uogos.

Šeima: Arecaceae, palminiai.

Tėvynė: Rytų Australija.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje, visus metus šiltoje (žiemą ne vėsesnėje kaip 10°C) patalpoje, Labai nemėgsta sauso šildomų kambarių oro, todėl rudenį geriau pastatyti į šviesią laiptinę ar žiemos sodą.

Laistymai, tręšimas: Oras ir dirva turi būti nuolat drėgni. Padėkle vandens šiukštu nepalikti. Nuo balandžio iki rugpjūčio kartkartėmis po truputį tręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažniau purkšti, ypač kai prasideda šildymo sezonas. Jei reikia, persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę.

Dauginimas: Sėklomis šildomoje dauginimo lysvėje.

Kenkėjai, ligos: Jei oras šiltas ir sausas, apninka voratinklinės erkės bei skydamariai.

Patarimas: Jauną Archontophoenix palmę galima lengvai supainioti su asajos palme (Euterpe), hovėja arba Chrysaiidocarpus. Geriausiai atpažinti galima iš to, kad jos lapų galai atrodo lyg apkarpyti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top