R

Rabarbarai

Šis iš Rytų Azijos kilos rūgtinių šeimos augalas jau seniai užima deramą vietą soduose, ypač kaimiškojo stiliaus. Poreikiai. Labiausiai rabarbarai mėgsta maistingą, giliai įdirbtą ir pakankamai drėgną dirvą, kuri gali būti ir paūksmėje. Augimą skatina mėšlas ir kompostas; esant sausiems orams, reikia gausiai laistyti. Auginimas. Rabarbarai dauginami vegetatyviniu būdu kero dalimis,atskiriant taip vadinamus gniužulus: jie …

Rabarbarai Read More »

Ropės

Tai pavasarinės ropės, vėlyvosios ropės, Teltovo ropės ir lapinės ropės. Poreikiai. Šie kryžmažiedžių šeimos augalai nereikalauja jokių ypatingų sąlygų, jiems tinka beveik kiekviena dirva. Teltovo ropės ypač gerai dera lengvoje žemėje. Ropių negalima sėti kartu su kopūstais. Auginimas. Sėjama tiesiai į lysvę, nes ankstyvųjų ropių neįmanoma persodinti. Pavasarinių ropių sėjos laikas yra kovas-balandis, atstumas tarp …

Ropės Read More »

Ropės

Ropių šakniavaisiai skanūs, sultingi. Juose yra vitaminų ir mineralinių medžiagų. Ropėse su geltonu minkštimu yra karotino. Si kultūra atspari šalčiams, nereikli augimo sąlygoms, greitai pribręsta, gerai laikosi žiemą. Ropių sodinimas Lysvė ropėms ruošiama kaip morkoms. Vasarai ropės sėjamos sausomis sėklomis balandžio 20-25 d. ir gegužės 1-5 d., žiemai – birželio 1-10 d. Prieš sėją lysvė …

Ropės Read More »

RIDIKAI

Ridikuose yra daug eterinio aliejaus, mineralinių druskų, vitamino C ir baktericidinių medžiagų. Ridikų priežiūra ir nuėmimas Ridikų priežiūra – tai pastovus laistymas, purenimas ir kaupimas. Ridikai pirmoje vegetacijos pusėje laistomi 1-2 kartus per savaitę po 8-10 l/m2, vėliau – po 15-20 l/m2, jeigu nelyja. Vasariniai ridikai, kai jų šakniavaisiai išauga iki 3-4 cm skersmens, atrenkami …

RIDIKAI Read More »

Rūgštynės

 Skiriamos dvi kultūrinių rūgštynių formos: stambialapės rūgščios ir špinatinės nerūgščios arba silpnai Rūgštynės auginamos lysvėse arba kaip laiškiniai česnakai daugiamečių daržovių lysvių pakraščiuose. Sėjamos eilėmis paliekant tarp jų 20 cm pločio tarpus, retinama per 3—5 cm augalas nuo augalo. Vienoje vietoje gali augti 3—4 metus. 1 grame yra apie 1000 sėklų. 1 m2 pasėjama 1,5 …

Rūgštynės Read More »

Scroll to Top