Kopūstinių augalų priežiūra ir kova su kenkėjais

• Kopūstiniai augalai yra reiklūs drėgmei, tačiau per sausrą laistymo vanduo greitai išgaruoja. Pabandykite kopūstinius augalus lieti kitaip: tuščią plastmasinį butelį kakleliu žemyn pastatykite šalia kiekvieno kopūsto augalo, įspauskite į žemę. Iškratykite į butelio kakliuką patekusias žemes, pripildykite pilną butelį vandens ir įstatykite dirvoje taip, kad butelis tvirtai laikytųsi.
Vanduo iš butelio išbėgs palaipsniui, diWą sudrėkindamas 10-15 cm gylyje, drėgme aprūpindamas kopūstų šaknis. Šiuo atveju drėgmė išgaruos tik rfoio
augalų paviršiaus, o dirvožemio paviršius liks sausas ir purus. Vieno 1,5-2 I talpos butelio vandens dažniausiai pakanka 5 dienoms.
• Kopūstinius augalus per sezoną patariama 2 kartus apkaupti, nes tai padeda išaugti papildomoms šaknims ir pagausinti derlių. Apatinius, jau pageltusius kopūstinių augalų lapus reikia nuskinti.
• Nuo birželio mėnesio kopūstinius augalus pradeda atakuoti šliužai ir kopūstiniai drugeliai. Nuo šių kenkėjų kopūstinius augalus patariama pabandyti apsaugoti gana originaliu būdu. Iš agroplėvelės pasiūkite 40×50 cm dydžio maišelius, kurių kraštuose pratempkite virvutę.
Tokius maišelius uždėkite ant kiekvienos busimos gūžies, apie stiebą užtempdami virvutę. Taip „aprengtų” kopūstinių augalų kenkėjai nebepasieks.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top