Gužiniai kopūstai

Gužiniai kopūstai

Pasirenkant gūžinių kopūstų rūšį, svarbu atkreipti dėmesį į sodinimo laiką
(ankstyvieji, vidutiniai, vėlyvieji). Dar galima pasirinkti rūšis su pailgomis
galvomis ir minkšta gūže, taip vadinamuosius siauralapius kopūstus.
Poreikiai: kaip jau minėta, reikia ne tik iš rudens įterpti i dirva organinių trąšų, bet ir papildomai pabarstyti trąšomis užsimezgančias kopūsto galvas.Visoms rūšims reikia daug šviesos, išskyrus lapinius kopūstus, kurie auga ir paūksmėje. Žemė turi būti sunki gerai išlaikyti drėgme ir maistingąsias medžiagas.

Auginimas

Nuo kovo vidurio sodinukų galima savarankiškai užsiauginti namie,
o nuo balandžio pradžios iki vidurio persodinti juos į šiltlysvę arba i atvirą
diena, papildomai uždengus. Paprasčiau įsigyti sodinukų iš sodininko. Ankstyvuosius kopūstus reikia sodinti 40×35 cm atstumu. Jeigu norima gauti derliu liepos-rugsėjo mėnesi, vasarinius kopūstus reikia persodinti į nuolatinę
vietą gegužės mėnesį arba birželio pradžioje 60×60 cm atstumu.Vėlyvąsias
rūšis, kurių toks pat derliaus nuėmimo laikas, reikia sodinti 50×40 cm atstumu, kad neperaugtų galvos. Neapsimoka jų auginti ten, kur mažai vietos,pavyzdžiui, sode prie namų, nes derliaus nuėmimo metu – spalio ir lapkričio mėnesį –  galima nebrangiai nusipirkti geros kokybės kopūstų, o ir tinkamų jiems laikyti patalpų dažniausiai neturime.
Derlius
Kopūstų derlių, priklausomai nuo rūšies, galima nuimti maždaug po 10-20 savaičių,. Ankstyvuosius kopūstus reikia suvartoti greit, nes jų neįmanoma
ilgiau išlaikyti. Vasarinių kopūstų neteikia ilgai palikti lysvėje, nes jauni
jie skaniausi. Tinkamos ilgai laikyti veislės subręsta spalio pabaigoje -lapkričio pradžioje, nedidelės šalnos joms nekenkia.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top