B

Ankstyvosios bulvės

Šio bulvinių šeimos augalo vasarinės ir vėlyvosios veislės skirtos ilgesniam laikymui ir auginamos tik dideliuose plotuose. O ankstyvąsias bulves galima auginti sode prie namų. Poreikiai. Bulvės dera kiekvienoje humusingoje, purioje, vidutinio drėgnumo dirvoje, saulėtoje vietoje. Sodinama į iš rudens mėšlu patręštą žemę, tačiau tinka kompostas arba pirktinės organinės trąšos, kurių beriama į dirvą pavasarį. Auginimas. …

Ankstyvosios bulvės Read More »

Raudonieji burokėliai

Ši mangoldui gimininga ir visiems gerai žinoma daržovė jau kuris laikas vėl tapo labai populiari. Iš raudonųjų burokėlių daugiausia gaminamos šviežių daržovių salotos. Poreikiai. Raudonieji burokėliai nekelia ypatingų reikalavimų nei dirvos kokybei nei vietai, dera ir paūksmėje, jiems užtenka nedaug maistingųjų medžiagų. Tačiau prieš sėjant burokėlius, dirvą reikia gerai išpurenti. Auginimas. Reikia sėti nuo balandžio pabaigos eilėmis, paliekant …

Raudonieji burokėliai Read More »

Brokoliai

Brokoliai Brokoliai laikomi žiedinių kopūstų pirmtakais. Jie nesubrandina uždarų žiedynų, jų žiedpumpuriai laisvai išsidėsto po augalą. Poreikiai. Tokie pat. kaip ir žiedinių kopūstų. Brokolių auginimas Į atvirą dirvą reikia sėti balandžio pradžioje-birželio viduryje eilėmis 40 cm viena nuo kitos, eilėje atstumas tarp augalųluri būti 50 cm. Derlius. Skinami 15-20 cm ilgio žiedynkočiai prieš išsiskleidžiant žiedpumpuriams (esant šiltam orui, žiedpumpuriai skleidžiasi labai greitai). Todėl derlių reiktų …

Brokoliai Read More »

Daržinė balandūnė

Nors šis augalas jau nuo seno buvo vartojamas kaip lapinė daržovė, tačiau jis taip ir netapo populiarus, o ilgainiui jo vietą užėmė špinatas. Poreikiai. Sis augalas pasitenkina bet kokiu dirvožemiu, tačiau kai jis labai sausas, – ima gausiai žydėti. Auginimas. Sėti galima vos tik atšilus dirvai, netankiomis eilėmis 20 cm atstumu viena nuo kitos; kadangi, augalui sužydėjus, jo lapai įgauna …

Daržinė balandūnė Read More »

BUROKĖLIAI

Burokėlių auginimo sąlygos panašios kaip ir morkų, tik jiems reikia daugiau šilumos. Burokėlių šakniavaisiuose ir lapuose daug vitaminų, angliavandenių, mineralinių druskų – kalio, magnio, kalcio. Burokėliuose esantis betainas mažina kraujospūdį, pagerina riebalų apykaitą organizme. Burokėlius patartina naudoti esant inkstų nepakankamumui.

Brokoliai

Šie kopūstai nepaplitę, nors yra labai vertinga kultūra. Brokoliai pasižymi ypatingu skoniu ir aromatu. Jie naudojami kaip garnyras prie mėsos patiekalų. Brokoliuose yra daug vitaminų, o vitamino C ir karotino juose daugiau negu žiediniuose kopūstuose. Brokoliai – vertingas dietinis maisto produktas, rekomenduojamas sergant širdies-kraujagyslių ligomis. Brokolių galvutės susideda iš violetinės arba žalios spalvos pumpurų. Galvutės …

Brokoliai Read More »

Bulvių veislės

Pateikiame šiek tiek naudingos informacijos apie keletą bulvių veslių. Tai – Presto, Vineta, Princess, Satina. Žemiau rasite pagrindinės bulvių veislių charakteristikas, kiek jos yra atsparios ligoms ir keletas taiklių ir reikalingų ūkininko patarimų. Bulvių veislės: Presto Branda  labai ankstyva. Paskirtis šviežiam vartojimui, pirminiam fasavimui, skutimu. Gumbų forma ovali. Akutės seklios. Minkštimo spalva gelsva. Sausų medž. …

Bulvių veislės Read More »

Scroll to Top