Svogūnas

Laiškiniai svogūnai

Laiškiniai svogūnai, kartais yra vadinami žaliaisiais ar pavasario svogūnais. Šie augalai nesubrandina svogūnėlių, tik kažką panašaus į kiek sustorėjusį baltos spalvos stiebo kamieną. Tačiau laiškiniai svogūnai puikiai išvysto ilgus žalius stiebelius – laiškus, kurie kartu su sustorėjusiu stiebo baze, yra vartojami kaip puiki prieskonininė daržovė, kurios skonis yra šiek tiek švelnesnis negu įprastų svogūnų. Laiškiniai svogūnai …

Laiškiniai svogūnai Read More »

Ropiniai svogūnai

Svogūnai mūsų krašte yra vartojami ištisus metus ir gali būti auginami įvairiai. Poreikiai. Saulėta vieta, lengva, laidi, giliai išpurenta ir organinėmis trąšomis patręšta dirva. Nuo šių sąlygų priklauso geras svogūnų derlius. Šlapias, vėsus molžemis svogūnams auginti netinka. Svogūnams nereikia daug vandens, tačiau vasaros sausrų metu reikia pasirūpinti, kad jų žemė būtų pakankamai ir giliai drėgna. Auginimas. Svogūnus reikia …

Ropiniai svogūnai Read More »

Ropinių svogūnų nuėmimas ir laikymas

Svogūnus galima nuimti, kai jau neauga nauji laiškai, jie išgula, svogūnėliai suauga ir įgauna gelsvą spalvą. Svogūnai nuimami rugpjūčio antroje pusėje – rugsėjo pirmame dešimtadienyje. Pavėlavus svogūnus nuimti, po 8-10 dienų jie vėl pradeda leisti laiškus ir tokie svogūnai netinka ilgai laikyti. Svogūnai nuimami esant sausam orui. Iš žemės jie iškeliami šakėmis ir atsargiai išraunami. …

Ropinių svogūnų nuėmimas ir laikymas Read More »

Ropinių svogūnų priežiūra

Laistymas Svogūnams reikia daug drėgmės, ypač pirmuosius 2,5 mėnesio (gegužę, birželį ir pusę liepos). Gegužės mėn. jie laistomi kiekvieną savaitę 6-10 l/m2, birželio mėn. – kas 8-10 dienų po 10-12 l/m2, pirmoje liepos pusėje – kas 8-10 dienų po 8-10 l/m2. Jeigu antroje liepos pusėje vyrauja karšti orai, galima laistyti 1-2 kartus kas 8-10 dienų …

Ropinių svogūnų priežiūra Read More »

Ropinių svogūnų auginimas iš sėjinukų

Sėjinukų paruošimas sodinimui Prieš sodinimą sėjinukai perrenkami, išmetami visi sudžiūvę, be lukštų, nesveiki, pažeisti, įpjauti, sudygę svogūnėliai. Likę svogūnėliai atrenkami pagal dydį, kad daigai būtų vienodi. Į lysvę iš pradžių sodinami stambūs, po to vidutiniai ir maži svogūnėliai. Jeigu sodinate savo užaugintus sėjinukus, kuriuos laikėte 18-20 °C temperatūroje, papildomo kaitinimo jiems nereikia. Jeigu sėjinukus perkate, …

Ropinių svogūnų auginimas iš sėjinukų Read More »

Svogūnų sėjinukų auginimas

Sėklų paruošimas Likus 1 mėn. iki sėjos patikrinamas sėklų daigumas: 15-20 sėklų 2-3 dienas laikomos drėgname audinyje. Prieš sėją, norint apsaugoti sėklas nuo grybinių susirgimų, jos medžiaginiame maišelyje 15-ai minučių įleidžiamos į karštą (45-50 °C) vandenį, o po to 1-ai minutei į šaltą. Sėklos pamerkiamos šiltame (22-26 °C) vandenyje 1 parai, po to vanduo nupilamas ir …

Svogūnų sėjinukų auginimas Read More »

SVOGŪNAI

Svogūnai pasižymi aštriu skoniu ir aromatu, turi gydomųjų savybių, nes juose yra ypatingų medžiagų – fitoncidų, naikinančių ligas sukeliančius mikroorganizmus. Svogūnai pagerina maisto skonį, padeda greičiau jį suvirškinti ir įsisavinti. Svogūnai auginami visur. Norint išauginti gerus svogūnus, reikia sugaišti nemažai laiko ir gerokai padirbėti. Pirmais metais sėjamos sėklos, iš kurių išauga maži -1-3 cm skersmens …

SVOGŪNAI Read More »

Žieminiai svogūnai

Žieminiai svogūnai laiškus pradeda leisti tirpstant sniegui. Šių svogūnų vartojami tik laiškai, nes ropelės mažos ir tinka tik dauginimui. Svogūnus galima dauginti ir sėklomis, kurios sėjamos pavasarį arba rugpjūčio mėnesį. Auga visose dirvose. Sėjama eilėmis paliekant tarp jų 20 cm, tarpueilius. Retinant tarp svogūnėlių turi likti 10 cm pločio tarpeliai. 1 m2 apsėti reikia 20 …

Žieminiai svogūnai Read More »

Scroll to Top