Pomidorų sėklų rinkimas

Sėkloms renkami ankstyvųjų sveikų ir derlingų augalų vaisiai nuo pirmosios ir antrosios žiedinių kekių. Augalai iš anksto pažymimi ir stebimas vaisių brendimas. Sėkloms tinkamiausi prinokę, bet nepernokę vaisiai, todėl paraudę jie nuskinami.
Prinokę pomidorai nuplaunami, nusausinami, perpjaunami skersai, iš sėklinių kamerų šaukšteliu arba medine lazdele išimamos sėklos ir sudedamos j stiklinį, molinį arba emaliuotą indą. 2-3 dienas sėklos rūgsta savo sultyse. Rūgimo požymis – susidariusi plėvelė ir pašviesėjusios sultys. Po to sėklos nuplaunamos švariu vandeniu, išberiamos ant audinio arba vyniojamo popieriaus, 20-25 dienas džiovinamos, sudedamos į popierinius maišelius ir laikomos 18-20 °C temperatūroje. Prieš sėją patikrinamas sėklų daigumas.

Sėkloms renkami ankstyvųjų sveikų ir derlingų augalų vaisiai nuo pirmosios ir antrosios žiedinių kekių. Augalai iš anksto pažymimi ir stebimas vaisių brendimas. Sėkloms tinkamiausi prinokę, bet nepernokę vaisiai, todėl paraudę jie nuskinami.Prinokę pomidorai nuplaunami, nusausinami, perpjaunami skersai, iš sėklinių kamerų šaukšteliu arba medine lazdele išimamos sėklos ir sudedamos j stiklinį, molinį arba emaliuotą indą. 2-3 dienas sėklos rūgsta savo sultyse. Rūgimo požymis – susidariusi plėvelė ir pašviesėjusios sultys. Po to sėklos nuplaunamos švariu vandeniu, išberiamos ant audinio arba vyniojamo popieriaus, 20-25 dienas džiovinamos, sudedamos į popierinius maišelius ir laikomos 18-20 °C temperatūroje. Prieš sėją patikrinamas sėklų daigumas.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: