Sausmedžiai

Sausmedžiai dar palyginti mažai žinomi dekoratyviniai ir vaisiniai augalai mūsų sodininkams mėgėjams. Tai pačios pirmosios mūsų krašte sunokstančios uogos.
Valgomieji sausmedžiai savaime paplitę JAV, Kanadoje, Kinijoje, Japonijoje ir Tolimuosiuose Rytuose. 1890 m. JAV pirmą kartą atrastas japoninis sausmedis. Šis augalas turi priešuždegiminių savybių.
Sausmedžiai – šviesomėgiai medingi vaisiniai augalai, užaugantys iki 0,7-2 m. Žiedai smulkūs, šviesiai geltoni, gausiai lankomi bičių ir kitų vabzdžių. Žydi antroje balandžio pusėje ir po mėnesio pradeda derėti.
Dirvožemiui nereiklūs. Vešliau auga vidutinio derlingumo ir drėgnumo laidžiuose priesmėlio ir priemolio dirvožemiuose. Nors pakenčia pavėsį, gausiai žydi ir dera saulėtoje vietoje.
Sodinti sausmedžius, kaip ir kitus vaiskrūmius, reikia rudenį, tačiau kur kas anksčiau – rugpjūčio mėnesio pabaigoje ar rugsėjo mėnesio pradžioje.
Anksčiau sausmedžius reikia sodinti todėl, kad jie per žiemą įgautų jėgų ankstyvai pavasario vegetacijai. Beje, sodinti reikia ne po vieną, o po du įvairių rūšių, bet vienu metu žydinčius sausmedžius, kad jie galėtų apdulkinti vienas kito žiedus, jei auginsite ne mažiau dviejų sausmedžių krūmų, galėsite tikėtis gausaus kokybiškų uogų derliaus.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: