Eraičinai

Labai originalūs dekoratyviniai augalai yra eraičinai – žali, pilki, mėlyni kupsteliai. Tai daugiamečiai augalai, savo lapų, žiedynų spalvingumu žavintys ne vieną.

eraicinaiSausuose Lietuvos pušynuose augantys aviniai, pilkieji, šiurkštieji, smiltyniniai eraičinai savąjį grožį skleidžia ne tik natūraliose augimvietėse, bet taip pat alpinariumuose ir gėlynuose.

Dažniausiai dekoratyviniuose želdynuose auginamas mėlynasis eraičinas. Jų lapai būna kelių atspalvių. Krūmelis tankus, glaudus, pusiau kūgiškas. Lapai siauri, beveik apjuosę stiebą. Eraičinas mėgsta šilumą, gerai auga sausose ir rūgščiose velėninėse dirvose. Paplitęs tarp Juodosios ir Kaspijos jūrų. Tinkamiausia dirva – humusingas, lengvas priesmėlis, šilta saulėta vieta. Priemolio dirvose skursta. Mėlynai pilki stiebeliai Ir lapeliai veši puošniais kilimais, bet puikiai atrodo ir augdami pavieniui. Sodriai žalios spalvos eraičinas paplitęs tik Pirėnuose.

Kupstelių aukštis 15-20 cm. Augalas dirvai nereiklus, reiklesnis aplinkai. Gerai auga pusiau pavėsingose vietose. Vienam kerui augti per metus reikia daugiau kaip 1 m2.

Taip augdami šie eraičinai ištisus metus džiugina akį savo aksomine žaluma (augalai yra visžaliai).

Spalio mėnuo – pats tinkamiausias metas persodinti ir dauginti eraičinus.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top