Giros receptai

giraSpanguolių gira

1 kg. spanguolių, 4 litrai vandens, 350 gr. cukraus, 10 gr. mielių.
Spanguolės pavirinamos 10 minučių ir nukošiamos. Išspaudžiamos sultys, kurios kartu su cukrumi supilamos į nuoviras ir išmaišius pravėsinamos. Sudedamos su cukrumi sutrintos mielės. Išmaišyta gira supilstoma į butelius ir užkimšta laikoma šaltoje vietoje. Gerti tinka po 3 dienų.

Citrinų gira

2—3 citrinos, 5 litrai vandens, 400 gr. cukraus, 50 gr. razinų, 10 gr.
mielių.

Vanduo su cukrumi užvirinamas ir ataušinamas. Supilamos citrinos sultys, sutarkuota jų žievelė, išmaišytos su cukrumi mielės ir supilstoma į butelius, dedant kartu po kelias razinas. Užkimšti buteliai laikomi šaltoje vietoje. Po 3 dienų tinka gerti.

Serbentų gira

400 g serbentų, 3 stiklinės vandens, 100 g cukraus, 20 g mielių, gvazdikėlių.
Serbentai su prieskoniais apvirinami, nukošiami. Toliau gaminama kaip citrinų gira.

Alaus gira

4 litrai vandens, 1 stiklinė alaus, 250 g cukraus, 1 citrina, 10 g razinų, 10 g mielių.
Vanduo su cukrumi užvirinamas ir ataušinamas. Į vandenį supilamas alus, citrinos sultys, ištrintos su cukrumi mielės ir šiltoje vietoje parauginama 12 valandų. Nukošta gira supilstoma į butelius, įdedant po 2 razinas, ir užkimšta laikoma šiltoje vietoje 3 dienas.

Kmynų gira

150 g kmynų, 400 g cukraus, 5 litrai vandens, 10 g mielių, 0,5 citrinos.
Nuplauti kmynai užpilami vandeniu ir, uždengus puodą, pavirinami 30 minučių. Skystis nukošiamas, sudedama griežinėliais supjaustyta citrina, suberiamas cukrus. Skysčiui pravėsus, supilamos su cukrumi ištrintos mielės. Gira parauginama šiltoje vietoje 2 paras, tada nukošiama, supilstoma į butelius, užkemšama ir laikoma šaltoje vietoje. Gerti tinka po 3 dienų.

Duoninė gira

5 litrai vandens, 1 kg džiovintos juodos duonos, 500 g cukraus, 25 g
razinų, 50 g mielių.
Užvirinus vandenį, sudedama duona ir pavirinama 15 minučių. Nuimtas nuo ugnies, puodas palaikomas 3—4 valandas.
Duona nukošiama, į skystį suberiamas cukrus, sudedamos ištrintos su cukrumi mielės ir palaikoma 12 valandų, kol išrūgsta. Nugriebus putą, gira supilstoma į butelius, dedant kartu razinas. Tinka gerti po 2—3 dienų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top