Alpinariumo įrengimas

Alpinariumuose tinka auginti lėtai plintančius saulenius. Jie žydi geltonais, oranžiniais, raudonais, rausvais ir baltais žiedais.
Ypač nereiklūs yra čiobreliai, juos galima auginti taip pat kelių rūšių. Čiobrelius galite pasėti arba kelis jų krūmelius parsinešti iš laukų. Medumi kvepiantis čiobrelių kilimėlis privilios daug drugelių ir bičių. Saulėtoje vietoje
derlingame dirvožemyje patariama auginti flioksus. Jų žiedai balti, rausvi, šviesiai mėlyni. Nereiklūs dirvožemiui yra šilokai, galintys augti skurdžioje ir sausoje dirvoje. Jei alpinariume auginsite šilokus, jų galėsite ne tik netręšti,
bet ir nelieti.
Drėgnose ir atvirose vietose gražiai driekiasi šliaužiančiosios šilingės. Geltonais žiedais šilingės pražysta birželio-liepos mėnesiais. Šilingės labai gražiai dera šalia neaukštų dekoratyvinių krūmų.
Alpinariumui tinka plokšti akmenys. Juos išdėstykite taip, kad iš žemės kyšotų tik viršutinė dalis.
Be akmenų, alpinariumui reikia augalams auginti tinkamos žemės. Tinka durpių ir komposto mišinys. Sudėjus akmenis, tarp jų esančią dirvą stropiai sukaskite. Būtinai gerinkite humusu, nesvarbu, ar tai smėlio, ar mofro dirva.
Jei tręšimui naudosite durpių ir komposto mišinį, dirvos mineralinėmis trąšomis papildomai tręšti nebereikės.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: