Kodonantė

Kodonantė (Codonanthe erassifolia)

Kodonantė leidžia ilgus, greit sumedėjančius rausvus ūglius. Lapai priešiniai, odiški, mėsingi — tai rodo ir rūšies pavadinimas Codonanthe erassifolia. Trimito pavidalo žiedai balti, su rausvais brūkšneliais vidinėje pusėje. Kodonantė — gražus svyrantis augalas, dailiai atrodo kabančiame gėliapuodyje, o geriausiai jaučiasi klimatizuotame gėlių lange.

Šeima: Gesneriaceae, gesneriniai.

Tėvynė: Atogrąžų Amerika.

Geriausiai auga: Visus metus labai šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Tai šilumamėgis augalas — jam reikia aukštesnės nei 20°C temperatūros. Žiemą 4 savaites laikomas vėsiau (apie 15°C) ir beveik visai nelaistomas. Tai skatina jį krauti pumpurus.

Laistymas, tręšimas: Šaknų gniužulas turi būti visuomet vos drėgnas. Nuo kovo iki rugpjūčio pabaigos kas 2 savaites po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai purkšti, vasario — kovo mėnesį arba peržydėjus persodinti į P žemę su putplasčio dribsniais.

Dauginimas: Dar nesumedėjusiais auginiais (mažiausiai su trimis lapų poromis) vasaros pradžioje. Ūgliai paprastai įsmeigiami į drėgną dauginimui skirtą žemę.

Svarbu: ji turi būti šilta. Didelius augalus galima padalinti.

Kenkėjai, ligos: Pakeitus vietą , dėl temperatūros svyravimų, kai per daug ir per mažai laistoma, pradeda kristi pumpurai bei puola amarai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top