Cimbžieda

Cimbžieda (Plactranthus)

Į Europą šis atogrąžų augalas atkeliavo 1817 metais. Bene labiausiai šeimininkių buvo mėgstama kamparu kvepianti krūminė jo rūšis violetiniais žiedais (Plectranthus fruticosus), gerai sauganti drabužius nuo kandžių, todėl vokiškai dar vadinama “kandžių karaliumi” (Mottenkonig). Tačiau dekoratyvesnės yra kitos rūšys: Plectranthus oertendahlii (nedidukais,
šviesžaliais, apvalainais, baltomis gyslelėmis išvagotais ir raudonai apkraštuotais lapais) ir Plectranthus coleoides, ypač jo veislė ‘Marginatus’ (‘Margutis’) baltkraščiais lapais. Ir viena, ir kita leidžia dailiai svyrančias arba žeme šliaužiančias atžalas.

Šeima: Labiatae (Lamiaceae), lūpažiėdžiai (notreliniai).

Tėvynė: Pietų Amerika.

Geriausiai auga: Šviesioje, saulėtoje, gerai vėdinamoje, žiemą ne vėsesnėje kaip 15°C, o Plectranthus fruticosus I0°C patalpoje.

Laistymas, tręšimas: Mėgsta drėgmę. Viisarą lieti negailint, žiemą — daug mažiau. Kovo — rugpjūčio mėnesį tręšti kas porą savaičių.

Kiti priežiūros ypatumai: Senesnių augalų persodinti neverta, nes jie ilgainiui nustoja savo buvusio grožio. Dažniau karpant viršūnes augalas dailiau atrodo.

Dauginimas: Vėlų pavasarį arba vasarą viršūnių ūgliais, kurie gausiai palaistyti lengvai įsišaknija.

Kenkėjai, ligos: Retai

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top