Sanpaulijų dauginimas

Sanpaulijos žavi savo patraukliais žiedais ir įvairiausiomis formomis, savo neišrankumu – gali augti ir žydėti esant dirbtiniam apšvietimui ar erdvėje, apšviestoje netiesioginės saulės šviesos. Tai keletas iš bruožų, dėl kurių gėlių mėgėjai renkasi jas auginti namuose.

Saintpaulia ionantha

foto: marimbajlamesa, CC BY-ND 2.0, Saintpaulia ionantha

Taip pat sanpaulijas yra gana nesunku dauginti. Vegetatyviniam įsišaknijimui tinkamas auginys – lapas su sveiku lapkočiu, kuris gali išsivystyti šaknis, jei yra patalpintas į tinkamą šaknims vystytis terpę. Gėlės lapų auginiai gali sėkmingai išauginti šaknis vandenyje ar dirvožemyje.

Paprasčiausia dauginti lapeliais

Pavasarį nuskinti sanpaulijos lapeliai yra gyvybingesni nei skinti rudenį. Per metus nuo motininio augalo jų galima nulaužti 5-6 kartus. Po to motininį augalą išmeskite. Lapelio kotelį nupjaukite įstrižai ir merkite į stiklainėlį su distiliuotu vandeniu ar ištirpintu ledu. Jį patogu uždengti popieriumi su skylute. Pro skylutę įkiškite kotelį į vandenį – pats lapelis nepasvirs ir nesušlaps.

Galima nuskintus lapelius sodinti į sterilią žemę arba perlitą. Tada nakčiai apdenkite stiklainiu ar polietileno plėvele. Taip paruoštus lapelius laikykite šviesioje, šiltoje vietoje, kol pasirodys šaknelės ir daigeliai. Augalus, užaugusius iki 5-6 cm skersmens, atskirkite nuo motininio lapelio ir po vieną susodinkite į vazonėlius.

jeigu žemė yra per drėgna lapelis gali pradėti pūti. Laistykite atidžiai maždaug du kartus per savaitę ir pastebėję bet kokius lapo puvimo požymius, nedelsian pašalinkite pažeistą lapo dalelę .

Esant per žemai temperatūrai augimas bus ne koks. Patalpoje reikia palaikyti maždaug 20 °C temperatūrą .

Nepakankamai geras augimas taip pat gali būti prasto apšvietimo rezultatu. Augalėlį padėkite gerai apšviestoje vietoje, bet apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių.

Saugokite augalą nuo kenkėjų, kaip pavyzdžiui, amarų ar baltasparnių.

Dauginimas iš sėklų

Sanpaulijos dauginti galima ir iš sėklų, tačiau process vyksta ne taip greitai, kaip dauginant jas iš lapų. Tačiau tai naudinga tuomet, kai norite išsiauginti naują veislę ar kitos spalvos žiedo gėlę.

Neuždenkite sėklų žeme, nes sėklyčių dygimui reikalinga šviesa. Dygimas trunka 20-25 dienas. Jei norite greičiau, procesą galite paspartinti naudodami fluorescencinį apšvietimą.

Patarimas. Auginant ir prižiūrint sanpaulijas stenkitės neliesti kamieno ir šakelių, nes jie yra labiau pažeidžiami nei gėlės lapai ar šaknys.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: