Krotonas

Krotonas (Codiaeum)

Molukų salose krotonas — paplitęs krūmas. Iš kitų lapinių augalų jis išsiskiria savo margumu. Vienintelė kambaryje auginama rūšis Codiaeum variegatum var. pietum turi daug veislių. Odiški lapai gali būti dideli, lygiakraščiai
arba karpyti, maži, diržiški ir susisukę, Spalvos — nuo žalios, geltonos, oranžinės ir raudonos iki purpurinių ir beveik juodai žalių atspalvių. Spalvų raštai taip pat įvairūs — būna dėmėtų, taškuotų, dryžuotų, juostuotų. Kadangi tik senesni lapai įgyja savo galutines spalvas, dažnai ant to paties augalo būna skirtingų spalvų lapų.

Šeima: Euphorbiaceae, karpažoliniai.

Tėvynė: Pietų Azija.

Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Dėl šviesos stygiaus pablykšta ryškios lapų spalvos. Visus metus krotonas laikomas šiltame ir kiek galima drėgnesniame ore. Augalas nepakenčia skersvėju, drėgmės pertekliaus ir vėsios temperatūros žiema (ir turi būti ne žemesnė kaip 16°C)

Laistymas, tręšimas: Pavasarį ir vasarą lieti saikingai, nuo rugsėjo iki kovo — dar mažiau. Nuo kovo iki rugpjūčio kartą per savaitę patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Krotoną būtina kuo dažniau purkšti, taip pat drėkinti patalpos orą. Jaunus augalus persodinti kasmet, senesnius — kai reikia (į T, TKS 1 arba gėlių žemę su putplasčio dribsniais).

Dauginimas: Sausio — kovo mėnesiais viršūnių ir stiebo dalių auginiais 25 – 30°C žemėje. Pjūvio vietas sodriai apiberti medžio anglies milteliais, kad neištekėtų baltos augalo sultys.

Kenkėjai, ligos: Per sausame ore puola skydamariai ir voratinklinės erkės, netinkamai prižiūrint nukrenta lapai.

Atsargiai: Augalas nuodingas, balti jo syvai dirgina odą ir gleivinę.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top