Vejos paviršiaus sulyginimas

Jei vejoje yra keletas nedidelių kauburėlių ar įdubimų,  tai nieko baisaus. Bet jei laikui bėgant jų daugėja, veją būtina sulyginti. Nedideles duobutes galima užlyginti užbėrus iš viršaus smėlio ir žemės mišinio.

Kauburių ir duobių sulyginimas

1. Pusmėnulio formos kirtikliu per duobutės centrą iškirskite velėnoje susikertančias linijas. Velėnos kraštus atsargiai atskirkite ir atlenkite.
2. Velėną pakelkite. Į duobutę priberkite žemės ir smėlio mišinio. Jei norite panaikinti ne duobutę, o kupstą, nukaskite tiek žemių, kad veja vėl būtų lygi. Prieš klodami velėną žemę sutrypkite.
3. Atsargiai nuleiskite velėnos kraštus, patikrinkite, ar vieta tapo lygi. Jei atsirado plyšių, užberkite juos žemėmis. Sutvarkytą plotelį gausiai palaistykite.

Kodėl atsiranda kauburių ir duobių?

Drėgmės perteklius. Įdubimų vejoje atsiranda, kai žemė blogai nusausinta. Jei veja per drėgna, joje pradeda augti samanos. Į tokį dirvožemį
įmaišykite žvyro, smėlio ir žemės mišinio.
Kartais nelygumų priežastis būna po žeme gulinčios mūro nuolaužos ar negyvos medžių šaknys. Jas iškaskite, tuštumas pripilkite smėlio ir žemės mišinio.
Kurmiai. Įdubimų vejoje kaltininkai gali būti kurmiai, po žeme rausiantys sau urvus. Kurmiarausius taip pat reikia užpilti žemėmis, o kurmių, kad jie nežalotų sodo, atsikratyti.

Kada tvarkyti veją

Geriausias laikas tvarkyti veją yra pavasaris arba ruduo. Šiais metų laikais velėna prigyja greičiausiai. Išlygintą ir sutvarkytą pievelę būtina dažnai ir gausiai laistyti, tuomet žolė greitai įsišaknys.

-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: