Lazdynų dauginimas

lazdynų dauginimasLazdynai gali būti dauginami sėklomis ir vegetatyviniu būdu. Dauginant sėklomis, lazdynai tik iš dalies išlaiko motinines savybes. Sėklomis dauginame turkinį lazdyną, kurio poskiepius naudojame įskiepyti kultūrines veisles.
Sėklos sėjamos ką tik surinktos rudenį. Per vasarą sėjinukai išauga iki 20-30 cm aukščio. Kitų metų pavasarį jie persodinami didesniais atstumais. Išsodinant trumpinamos jų šaknys ir antžeminės dalys, paliekant 15-20 cm aukščio kelmelius.
Dauginant lazdynus vegetatyviniu būdu dažnai taikomas dauginimo atlankomis būdas. Vienmečiai ar dvimečiai stiebai prilenkiami iškastoje 10 cm gylio duobelėje ir prismeigiami mediniu smaigeliu. Jo atkarpa užpilama 20-30 cm žemių, viršūnė apie 15-25 cm paliekama lauke. Norint, kad geriau įsišaknytų numatyta vieta, ji pažeidžiama smaigeliu (įpjaunama žievė).
Populiarus dauginimo būdas yra skiepijimas. Skiepijama pavasarį. Dažnai sodininkai mėgėjai stambiavaises lazdynų veisles skiepiją į paprastąjį lazdyną. Šiuo atveju paprastasis lazdynas iš kelmelio priaugina daug atžalų.
Norint išsaugoti veislę, reikia juos dažnai iškarpyti. Skiepijimui patartina naudoti turkinio lazdyno poskiepius, kurie neišaugina atžalų. Ši lazdyno rūšis tinka visoms sodinėms ir dekoratyviosioms veislėms.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top