Sodininkui

Lazdynų genėjimas

Kaip genėti lazdynus? Rudenį, ką tik pasodinti lazdynai patrumpinami iki 20 – 25 cm. Jeigu stiebų daug, jie tvirti ir sveiki, lazdynus nupjaukite tik iki 50 cm. Kitą vasarą ir rudenį jų genėti nereikia. Trečiaisiais metas, anksti pavasarį, išpjaunamos per tankiai augančios šakos ir per toli nuo krūmo išlindusios šaknų atžalos. Rugsėjį aplaužius stipriausių šoninių …

Lazdynų genėjimas Read More »

imbieras namuose

Imbiero auginimas namuose

Imbierą galite auginti ir namuose Pas mus kambaryje ar šilnamyje imbieras auginamas daugiau kaip egzotinis augalas, o ne dėl šakniastiebių. Tuo tarpu šilto klimato šalyse labai svarbus šakniastiebių nuėmimo laikas. Jei norite gauti gerą derlių, juos iškaskite reikiamu laiku. Tai geriausia daryti po to, kai augalas nužydi, lapai pagelsta ir nudžiūsta, o stiebai nuvirsta. Per …

Imbiero auginimas namuose Read More »

slyvos

Slyvų auginimas

Slyvos stiprina nervų sistemą, gerina protinę veiklą, didina darbingumą bei atsparumą stresui, jos- geriausi angliavandenių apykaitos stimuliatoriai. Slyvas patariama auginti neutralaus rūgštingumo dirvožemyje. Slyvos drėgmei reikliausios iš visų vaismedžių, tačiau nepakenčia dirvos paviršiuje nusistovėjusio vandens. Slyvas patariama auginti derlingame dirvožemyje ir gausiai tręšti azotinėmis trąšomis. Slyvos pradedamos genėti po trejų metų, genima liepą arba rugpjūtį. Patrumpinami visi ilgi, ant skeletinių šakų į viršų …

Slyvų auginimas Read More »

Sodo tepalas vaismedžiams

Pasigaminkite gero sodo tepalo vaismedžių skiepams ir kamienų žaizdoms gydyti. Pirktiniai tepalai dažnai gaminami iš cheminių atliekų ir kartais skiepijimo žaizdoms pakenkia ar jų net nedezinfekuoja. Kad mūsų sodo augalai augtų sveiki ir gražūs, keletas idėjų, kaip pasigaminti sodo tepalą iš natūralių medžiagų. Šiltas tepalas 1.  Kanifolijos (pušies ar eglės sakų) – 1 dalis (svorio), vaško – 2 dalys, …

Sodo tepalas vaismedžiams Read More »

Serbentų ir agrastų dauginimas

Agrastai yra vienas iš seniausiai Lietuvoje auginamų kultūrinių augalų. Uogos būna įvairių formų, spalvų ir skonio. Agrastų uogos gali būti apvalios, ovalo, kriaušės pavidalo arba pailgos formos; žalios, geltonos, violetinės, raudonai rudos arba juodos spalvos; paviršius lygus arba plaukuotas; 0,6 – 2 cm skersmens ir sveria apie 5 – 12 g. Uogos viduje matosi gyslelės ir mažytės …

Serbentų ir agrastų dauginimas Read More »

Scroll to Top