Riešutinė kokospalmė

Riešutinė kokospalmė (Cocos nucifera)

Pas mus parduodamos ir kambaryje auginamos kokospalmės — tai smulkūs jauni augalai, dar neatsiskyrę nuo riešuto, kuris teikia jiems maisto medžiagas. Po lygiu išoriniu riešuto kevalu yra lengvas, plaušėtas sluoksnis, kuris padeda riešutui nuplaukti jūra tūkstančius kilometrų. Pas mus supūna ne taip greitai, kaip drėgname šiltame savo tėvynės klimate, ilgainiui darosi sausas ir kietas, todėl gali trukdyti augti jauniems augalams. Mūsų kraštuose kokospalmei trūksta šviesos, drėgmės bei šilumos (juk ji kilus iš atogrąžų abipus Žemės pusiaujo), todė! auginama kambaryje ji niekad nesubręsta.

Šeima: Arecaceae, palminiai.

Tėvynė: Atogrąžos.

Geriausiai auga: Šviesioje, šiltoje (ne vėsesnėje kaip 18°C) patalpoje, kuo drėgnesniame ore. Mėgsta saulėkaitą, tačiau vasarą po pietų geriau pastatyti į šešėlį.

Laistymas, tręšimas: Žemė privalo būti nuolat drėgna. Balandžio — rugsėjo mėnesiais kas savaitę po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Nuolat drėkinti orą, dažniau apipurkšti, kaip galima rečiau persodinti.

Dauginimas: Iš sėklų (kokoso riešutų).

Kenkėjai, ligos: Retai. Dėl sauso oro ruduoja lapų galai. Apatiniai lapai nuolat džiūsta ir krenta — taip susid;iro kamienas.

Patarimas: Žiemą šiam lepiam augalui pravartu įrengti dirbtini apšvietimą ir kasdien apipurkšti minkštu, šiltu vandeniu — tuomet jis ilgiau gyvena.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top