Ktenantė

Ktenantė (Ctenanthe)

Iš 10 šios genties rūšių, savaime augančių Brazilijos atogrąžų miškuose, labiausiai paplitusios kaip kambariniai augalai dvi: Ctenanthe oppenheimiana ir Ctenanthe luhbersiana. Tinkamiausia vieta šiam marantinių šeimos augalui — drėgnas ir šiltas gėlių langas. Puošnūs lapai būna iki 10 cm ilgio, jų viršutinė pusė dėmėta arba dryžuota. Ctenanthe oppenheimiana bei jos veislių ‘ Variegata’ ir ‘Trieolor’ raudoni lapkočiai bei apatinė lapo pusė. Visos jos užauga beveik 1 m aukščio ir tokio pat pločio, nes leidžia atžalas. Ctnenanthe lubbersiana šiek tiek mažesnė, tik 60 – 80 cm,

Šeima: Ma.rantac.eae, marantiniai.

Tėvynė: Brazilija.

Geriausiai auga: Itin šviesioje vietoje, tačiau tiesioginių saulės spindulių nepakenčia. Jei vieta per tamsi, išnyksta gražus lapų piešinys. Mėgsta šilumą (daugiau kaip 20°C, žiemą ne vėsiau kaip 18°C), be to, labai svarbu,
kad būtų šilta ir žemė.

Laistymas, tręšimas: Lieti minkštu kambario temperatūros vandeniu, kad žemė būtų nuolat drėgna. Augimo periodu kas 14 dienų po truputį patręšti.

Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai purkšti, nuolat drėkinti patalpos orą, pavasarį arba vasaros pradžioje persodinti į žemės mišinį su putplasčio dribsniais.

Dauginimas: Ctenanthe oppenheimiana dauginama stiebo dalimis, Ctenanthe lubbersiana. — koto gale pasirodžiusiais lapo pradmenimis, Įsišaknija tik šiltoje žemėje ir drėgname ore.

Kenkėjai, ligos: Laikant įsaulyje ir per sausame ore susisuka lapai.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top