Kordilina (Cordyline)
Kordilinos šaknys baltos ir apačioje sustorėjusios. Labiausiai paplitusios rūšys: Cordyline fruticosa ir jos veislės — lapai ilgakočiai, platūs, lancetiški, raudonmargiai, užauga iki metro ilgio.

Cordyline australis ir Cordyline indivisa, lapai daug siauresni, kai kurių veislių būna raudonai dryžuoti.

Naujosios Zelandijos vietiniai gyventojai – maoriai naudojo Cordyline australis maistui, medicinai ir buityje.
Taip pat augalas vadinama “Kopūstiniu medžiu”, galbūt todėl, kad šaknys, stiebas ir viršūnės yra valgomos.
Šeima: Cordyline yra apie 15 rūšių augalų, susijusių su Asparagaceae šeima. Pagal kai kurias klasifikacijas priskiriama Agavaceae, agaviniams.
Tėvynė: Atogrąžų Azija, Australija, Naujoji Zelandija.
Geriausiai auga: Šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje, visus metus šiltame ir drėgname ore. Labiausiai mėgsta uždarą gėlių langą. Cordyline australis ir Cordyline indivisa mėgsta saulėtą vietą. Vasarą galima išnešti į lauką, žiemą
laikyti vėsiau (5 -10 C).
Laistymas, tręšimas: Cordyline fruticosa visus metus lieti saikingai. Ypač vengti padėkle užsilikusio vandens kadangi nuo jo ima pūti mėsingos šio augalo šaknys! Kitos rūšys vasarą laistomos saikingai, žiemą retai. Nuo kovo iki rugpjūčio po truputį tręšiamos kas 14 dienų
Kiti priežiūros ypatumai: Dažnai purkšti, drėkinti sausą patalpos orą, prireikus pavasarį persodinti į gėlių žemę.
Dauginimas: Viršūnių auginiais (su 6-10 lapų) ir stiebo dalimis (su 3 – 6 lapo randais), kurios paguldomos į dirvą ir įsišaknijusios padalijamos. Cordyline australis ir Cordyline indivisa dauginamos sėklomis (sausio — vasario mėnesį).
Kenkėjai, ligos: Patalpose su centriniu šildymu augalą dažnai puola voratinklinės erkės, skydamariai bei tripsai. Mėgstančius vėsiai žiemoti augalus jie paprastai apninka per šiltoje patalpoje.