Prisikaskime vaistingųjų šaknų (II)

Vaistinė gelsvė (Levisticum officinale). Šaknys su šakniastiebiais kasamos rudenį. Džiovinamos ir laikomos sausoje vietoje. Gelsvės šaknų nuoviras gydo žarnų atoniją, gerina virškinimą, mažina kraujo spaudimą. Vartoja
širdies ligoms gydyti, jis stiprina lytinį pajėgumą. Gelsvės šaknys vartojamos kulinarijoje, parfumerijoje ir gėrimų gamyboje.
Paprastoji kiaulpienė (Taraxacum officinale). Šaknys kasamos vėlai rudenį. Šaknų nuovirai greitina tulžies išsiskyrimą, kasos ir kepenų fermentų veiklą, gerina apetitą, jie vartojami kaip prakaitavimą skatinanti priemonė.
Taip pat vartojami nuo aterosklerozės ir kaip tonizuojanti priemonė po inkstų susirgimų. Liaudies medicinoje šaknų, nuoviras vartojamas nuo lėtinio vidurių užkietėjimo, nemigos, egzemos, furunkulų, nudegimų. Geras vaistas
prieš hemorojų.
Vaistinė svilarožė (Althaea officinalis). Šaknys ir šakniastiebiai kasami rudenį. Džiovinamos ir laikomos sausoje vietoje. Svilarožės šaknų nuoviras vartojamas sergant katariniu kvėpavimo takų, skrandžio bei žarnyno gleivinės uždegimu, kosint. Liaudies medicinoje jos nuovirą geria sergant gripu, katarais, plaučių uždegimu. Lapų ir žiedų arbate skalauja gerklė sergant laringitu, tracheitu ar angina. Šaknų nuoviru plaunamos akys, skalaujama burna, daromos klizmos. Tai vienas populiariausių vaistinių augalų.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top