SĖKLŲ DAIGINIMAS

Prieš sudygdamos augalų sekios subrinksta. Įvairių rūšių augalų sėkloms subrinkti reikia nevienodo kiekio vandens.
Kuo daugiau drėgmės, tuo greičiau subrinksta augalų sėklos. Iš drėgmės sėklos gauna mažiau oro, todėl dygimo procesai paspartėja.
Augalų sėklos vandenį ima sugerti maždaug 0 laipsnių temperatūroje, tačiau, jei temperatūra aukštesnė, augalų sėklos greičiau prisigeria vandens.
Dauguma augalų sėklų pradeda dygti, kai ore yra apie 10 proc. deguonies.
Atminkite, kad oro sudėtis viršutiniame dirbamBs žemės sluoksnyje mažai kuo skiriasi nuo oro sudėties dirvos paviršiuje. Jei dirvos paviršių padengia kieta pluta, dirvoje 2 proc. padaugėja anglies dvideginio, tačiau’sumažėja deguonies, todėl šioje dirvoje sėklos sudygsta žymiai lėčiau.
Augalų sėkloms normaliai sudygti reikalingas ne tik vanduo ir deguonis, bet ir tinkama oro temperatūra. Vienos rūšies augalų sėklos ima dygti 5-10 laipsnių
šilumoje, kitų rūšių- 12-15 laipsnių šilumoje. Žinoma ir dar viena sėklų dygimo ypatybė: nusistovėjusi oro temperatūra neskatina sėklų dygimo, nes sėklų dygimą skatina oro temperatūrų kaita.
Kad sėklos sudaigintų stiprius ir sveikus daigus, reikalingas atitinkamas dirvos drėgnumas, deguonis, maistinės medžiagos ir pakankama apsauga nuo ligų ir augalų kenkėjų.
-

Leave a Reply

Taip pat skaitykite: