Žydintys kambariniai augalai

streptokorpus gele

Streptokarpas

Streptokarpas (Streptocarpus) 1824 metais vienas botanikas atvežė pirmąjį streptokarpą į Europą. Nuo to laiko gėlininkai sukūrė daugybę jo veislių. Streptokarpas yra žydintis kambarinis augalas. Kai kurių nuostabiai grakštūs, tarsi orchidėjų žiedai — balti, gelsvi, rausvi, raudoni, violetiniai, mėlyni, dryžuoti ir net garbanoti. Pastaruoju metu paplito smulkiažiedės rūšys, pavyzdžiui, šviesiai mėlynais žiedeliais žydintis Streptocarpus saxorum, itin …

Streptokarpas Read More »

Kamelija

Kamelija (Camellia) – pagrindinis klausimas ” – Ar jai nubyrės pumpurai, ar ne?” – kankinasi bemaž visi, kurie augina kamelijas ir jau sulaukė sukrautų pumpurų. Mat apie kamelijas daug kalbama, neva jos dėl menkiausios priežiūros klaidos tučtuojau metančios pumpurus. Tai ne visai taip. Jei pasirūpinsime, kad oras ten, kur jos auga, būtų labai drėgnas ir …

Kamelija Read More »

Kalceoliarija gele

Kalceoliarija

Kalceoliarija (Calceolaria) Calceolaria – Kalceoliarinių (Calceolariaceae) šeimos žydinčių augalų gentis. Kalceoliarijos yra vienmetės arba daugiametės žolės, krūmai ar vijokliniai augalai. Šie augalai yra žinomi dėl savo efektingų, spalvingų žiedų, kurie paprastai būna geltonos, oranžinės, raudonos ir violetinės spalvos. Žiedai yra nedideli, vamzdelio arba šaukšto formos ir viršutinis žiedlapis su gaubtu. Kalceoliarijos natūraliomis sąlygomis paprastai auga …

Kalceoliarija Read More »

Kluzija

Kluzija (Clusia rosea) Kluzija dar 1692 metais pateko į Europą, tačiau plačiai auginti kambariuose pradėta neseniai. Gamtoje Clusia rosea yra epifitas (augalas, augantis ant kito augalo, bet nesantis parazitu ir nesimaitinantis kito augalo maistinėmis medžiagomis). Augalas savo gyvenimą dažnai pradeda, sėklytei nukritus ant medžių, tarp uolų. Gamtoje tai yra visžalis medis su labai plačiu ir …

Kluzija Read More »

Ilgalapė gyvatbarzdė

Ilgalapė gyvatbarzdė (Ophiopogon) Originalus gėlės pavadinimas Ophiopogon yra kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių “ophis” – gyvatė ir “pogon” – barzda. Būtent tai primena augalo lapija. Yra labai daug šio augalo rūšių. Susipažinkime su Ophiopogon japonicus “Nanus”. Žodis japonicus gėlės pavadinime leidžia suprasti, kad augalas yra kilęs iš Japonijos. Nanus yra kilęs iš graikų kalbos žodžio …

Ilgalapė gyvatbarzdė Read More »

Katlėja

Katlėja (Cattleya) Katlėjos savo tėvynėje dažniausiai auga ant kitų augalų šakų arba kamienų. Žydi dideliais, spalvingais žiedais su atsikišusiu tarsi lūpa vienu žiedlapiu. Žiedpumpuriai iki pražystant būna apgaubti papėdlapio. Specialiose parduotuvėse galima įsigyti ir tikrąją Cattleya rūšį, ir begalę veislių, dažniausiai daugiarūšių mišrūnų (Brassolaeliocattlyea, Epicattleya, Potinara arba Sophrolaeliocattlyea). Žiedai būna baiti, geltoni, rausvi ir kuo …

Katlėja Read More »

Afrikinė sparmanija

 Afrikinė sparmanija (Sparmannia africana) Tai gražus kambarinis medelis, tiksliau, sumedėjęs krūmas, reikalaujantis nemažai erdvės ir šviesos. Minkšti ir švelnūs tarsi aksomas, iš abiejų pusių apaugę smulkučiais plaukeliais lapai kabo ant ilgų kotų. Kai kurie (bet ne visi) augalai nuo žiemos vidurio iki pavasario žydi. Balti su raudonais ir geltonais kuokeliais žiedai sukrauti skėčio pavidalo žiedynuose. …

Afrikinė sparmanija Read More »

Begonija

 Begonija (Begonia) Begonijos yra begonijų (Begoniaceae) šeimos žoliniai augalai, krūmai ar puskrūmiai. Viso gentyje yra apie 1000 rūšių. Begonijų lapai yra pavieniai, dažniausiai asimetrinės formos, įvairaus dydžio ir spalvos. Žiedus sukrauna keturnarius, neturinčius taurėlapių. Tame pačiame augale būna vyriškieji ir moteriškieji žiedai. Sėklos labai smulkios. Vaisius – tribriaunė dėžutė, apgaubta trimis nelygiais sparneliais. Pirmoji begonija …

Begonija Read More »

Scroll to Top