Svogūnų auginimas

Laiškiniai svogūnai

Laiškiniai svogūnai, kartais yra vadinami žaliaisiais ar pavasario svogūnais. Šie augalai nesubrandina svogūnėlių, tik kažką panašaus į kiek sustorėjusį baltos spalvos stiebo kamieną. Tačiau laiškiniai svogūnai puikiai išvysto ilgus žalius stiebelius – laiškus, kurie kartu su sustorėjusiu stiebo baze, yra vartojami kaip puiki prieskonininė daržovė, kurios skonis yra šiek tiek švelnesnis negu įprastų svogūnų. Laiškiniai svogūnai …

Laiškiniai svogūnai Read More »

Ropinių svogūnų auginimas iš sėjinukų

Sėjinukų paruošimas sodinimui Prieš sodinimą sėjinukai perrenkami, išmetami visi sudžiūvę, be lukštų, nesveiki, pažeisti, įpjauti, sudygę svogūnėliai. Likę svogūnėliai atrenkami pagal dydį, kad daigai būtų vienodi. Į lysvę iš pradžių sodinami stambūs, po to vidutiniai ir maži svogūnėliai. Jeigu sodinate savo užaugintus sėjinukus, kuriuos laikėte 18-20 °C temperatūroje, papildomo kaitinimo jiems nereikia. Jeigu sėjinukus perkate, …

Ropinių svogūnų auginimas iš sėjinukų Read More »

Svogūnų sėjinukų auginimas

Sėklų paruošimas Likus 1 mėn. iki sėjos patikrinamas sėklų daigumas: 15-20 sėklų 2-3 dienas laikomos drėgname audinyje. Prieš sėją, norint apsaugoti sėklas nuo grybinių susirgimų, jos medžiaginiame maišelyje 15-ai minučių įleidžiamos į karštą (45-50 °C) vandenį, o po to 1-ai minutei į šaltą. Sėklos pamerkiamos šiltame (22-26 °C) vandenyje 1 parai, po to vanduo nupilamas ir …

Svogūnų sėjinukų auginimas Read More »

Scroll to Top