sanariu uzdegimas

Sąnarių reumatas. Gydymas gydomosiomis voniomis

Reumatas – tai infekcinės kilmės liga, pažeidžianti širdį, sąnarius, kitas organų sistemas.

Vienas iš senesnių būdų gydyti sąnarių reumatą, būtų naudotis gydomosiomis voniomis.

  Paruošimo būdas:
Pilna vandens voniai paruošti reikia 1 kg šiaudų (smulkau šieno, šieno pabirų), pusei – 0.5 kg šiaudų, o sėdimai   gydomajai voniai paruošti reikia 250g šiaudų. Gydomajai rankų ar kojų vonelei reikia 4 žiupsnelių šiaudų.
Sergantiems sąnarių reumatu 37 C šilumos vonioje, priklausomai nuo ligonio savijautos, patariama maudytis  5 – 20   minučių. Besiskundžiandtiems sutrikusia širdies veikla šiose voniose patariama maudytis kas antrą dieną, o nesiskundžiantiems kasdien. Sąnarių reumato gydymui reiktų 30 – 50 gydomųjų vonių.
Šieno pabiras užpilkite šaltu vandeniu, užvirkite, virinkite puse valandos. Kad būtų paprasčiau, šieną galima sudėti į medžiaginį maišelį ir jį virinti. Šieno nuovirą supilkite į vandenį.
Šios vonios taip pat veiksmingai pagerina kraujotaką  ir sustiprina kraują. Taip gydantis patariama gerti greipfurtų sulčių, kurios iš sąnarių išplauna skysčių perteklių. Greipfurtų sultčių patariama gerti po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną. Šiene gausu įvairių eterinių aliejų, kurie dirgina odą.
Šienas labai naudingas ne tik sąnarių reumatui gydyti, bet ir gydant medžiagų apykaitos ligas, įvairių vidaus organų akmenligę, podagrą, malšinti skrandžio ir tulžies pūslės skausmus.