Braškių laistymas

BRAŠKIŲ LAISTYMAS

Braškė – vienas jautriausių sodo augalų sausrai. Normaliam braškių derliui gauti metinis kritulių kiekis turėtų būti 680-725 mm. Uogoms augant ir nokstant palaikoma 80 proc, o iki žydėjimo ir po derliaus nuėmimo – 70 proc. lauko drėgmės imlumo.

sviezios-braskes

Lietuvoje uogoms augant ir nokstant dažnai drėgmės trūksta. Atsižvelgiant į dirvos drėgmę ir augalų poreikį, laistoma 1 – 2 kartus prieš žydėjimą, 2-3 kartus augant uogoms ir 1-2 kartus nuėmus derlių. Vienkartinė vandens norma – 20-30 mm vandens (200-300 m3 į ha).

Dažniausiai laistoma ant braškių. Žydinčias, auginančias ir nokinančias uogas braškes laistykite drėgnu paros metu (vakare arba naktį), kad dieną augalai galėtų apdžiūti ir nesusidarytų sąlygos plisti kekeriniam puviniui.

Naujausias yra lašelinis laistymas. Tam paklojami įvairaus tipo polietileno vamzdžiai, kuriuose dažniausiai kas 0,6-0,9 m įmontuojami purkštukai. Per purkštukus vanduo lėtai laša (ne daugiau kaip 1 lašas per sekundę) ir drėkina tik žemę, o augalai lieka sausi.

Drėkinant lašeliniu laistymu taupomas vanduo, reikia mažiau energijos, neplinta kekerinis puvinys, tačiau tokia sistema yra brangesnė. Ypač naudinga įrengti lašelinį laistymą lysvėse po juodos plėvelės mulču.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top