Pomidorų derliaus nuėmimas ir laikymas

Liepos ir rugpjūčio mėnesiai – pomidorų nokimo ir skynimo metas. Šiuo metu svarbiausia pagreitinti pomidorų nokimą ir apsaugoti nuo puvimo. Ir dabar reikia skabyti atžalas, nereikalingus lapus, nugnybti visų derančių kekių viršūnėles, nuskinti visas žiedines kekes, ant kurių vaisiai jau nespės užaugti. Žemaūgių veislių kekes su vaisiais reikia atsukti į saulės pusę.
Rugpjūčio 1-5 d. dar papildomai tręšiama tokiu tirpalu: 10 litrų vandens, po 1 šaukštą karbamido, superfosfato, kalio sulfato; kiekvienam augalui pilama po 0,5 l.
Laikotarpis nuo vaisių užmezgimo iki paraudimo: ankstyvųjų veislių – 40-50 dienų, vidutinio ankstyvumo – 50-60 dienų. Jeigu pernokę vaisiai paliekami ant kero, sumažėja derlingumas, o skinant neprinokusius, tik papilkėjusius pomidorus, derlius padidėja.
Patartina visus išaugusius ir papilkėjusius pomidorus nuskinti ir padėti, kad jie baigtų nokti. Tuomet ant kero likę pomidorai pradės nokti greičiau. Prieš padedant nokinti pomidorus, juos reikia pašildyti, taip išvengsime vaisių pajuodavimo. Tai atliekama taip: iš pradžių vaisiai 2 minutes palaikomi 60-65 °C vandenyje, po to šaltame, nušluos-tomi minkštu audiniu ir dedami nokinti.
Pomidorai nokinami 20-25 °C temperatūros patalpoje. Vaisiai sudedami j nedideles dėžutes 2-3 sluoksniais, nuskynus žiedkočius. Į dėžutes dedama jau prinokusių pomidorų – jie pagreitina žalių pomidorų paraudimą, nes išskiria etileno dujas. Šviesoje nokinami pomidorai būna ryškesnės spalvos negu laikomi tamsoje.
Raudonus pomidorus galima išlaikyti 5-10 °C temperatūroje 40-50 dienų, kai oro drėgnumas ne mažesnis kaip 80%.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiai – pomidorų nokimo ir skynimo metas. Šiuo metu svarbiausia pagreitinti pomidorų nokimą ir apsaugoti nuo puvimo. Ir dabar reikia skabyti atžalas, nereikalingus lapus, nugnybti visų derančių kekių viršūnėles, nuskinti visas žiedines kekes, ant kurių vaisiai jau nespės užaugti. Žemaūgių veislių kekes su vaisiais reikia atsukti į saulės pusę.Rugpjūčio 1-5 d. dar papildomai tręšiama tokiu tirpalu: 10 litrų vandens, po 1 šaukštą karbamido, superfosfato, kalio sulfato; kiekvienam augalui pilama po 0,5 l.Laikotarpis nuo vaisių užmezgimo iki paraudimo: ankstyvųjų veislių – 40-50 dienų, vidutinio ankstyvumo – 50-60 dienų. Jeigu pernokę vaisiai paliekami ant kero, sumažėja derlingumas, o skinant neprinokusius, tik papilkėjusius pomidorus, derlius padidėja.Patartina visus išaugusius ir papilkėjusius pomidorus nuskinti ir padėti, kad jie baigtų nokti. Tuomet ant kero likę pomidorai pradės nokti greičiau. Prieš padedant nokinti pomidorus, juos reikia pašildyti, taip išvengsime vaisių pajuodavimo. Tai atliekama taip: iš pradžių vaisiai 2 minutes palaikomi 60-65 °C vandenyje, po to šaltame, nušluos-tomi minkštu audiniu ir dedami nokinti.Pomidorai nokinami 20-25 °C temperatūros patalpoje. Vaisiai sudedami j nedideles dėžutes 2-3 sluoksniais, nuskynus žiedkočius. Į dėžutes dedama jau prinokusių pomidorų – jie pagreitina žalių pomidorų paraudimą, nes išskiria etileno dujas. Šviesoje nokinami pomidorai būna ryškesnės spalvos negu laikomi tamsoje.Raudonus pomidorus galima išlaikyti 5-10 °C temperatūroje 40-50 dienų, kai oro drėgnumas ne mažesnis kaip 80%.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top