Gėlininko darbai sausio mėnesį

Žydinčių krūmų, kurie per vasarą jau suformavo žiedinius pumpurus, trumpinti žiemą negalima. Tai alyvos, forzitija, visterija, pupmedis, žalčialunkis, dekoratyvinė vyšnia. Žiemą šiuos augalus galime tik praretinti.
Nusenusios šakos išpjaunamos.
Alpinariumus, daugiamečius gėlynus, taip pat atramines sieneles reguliariai prižiūrėkite, kad vėjas nenupūstų dengiamųjų medžiagų. Tai svarbu, kai
mažasniegė, šalta, vėjuota žiema. Lengvai eglišakėms pridengtus augalus reikia papildomai uždengti sausomis durpėmis. Durpėmis užberti augalai gauna pakankamai oro, ko negalime pasakyti apie drėgnų lapų priedangas.
Dažniau apžiūrėkite atviroje vietoje augančius rododendrus, kad vėjas nenupūstų apdangalų. Svarbu pasirūpinti, kad dengiamoji medžiaga visada būtų tvarkinga.
Jei laukiama didelių šalčių, o sniego nedaug, iš rudens žemėmis apkastas rožes papildomai pridenkite durpėmis. Geriau sausio pradžioje apkloti rožes papildomai 10-20 cm storio durpių sluoksniu. Pavasarį durpes galėsite įterpti į dirvą aplink krūmus. Taip kiekvienais metais dirva gaus reikalingą humuso kiekį.
Gausiai pasnigus, nuo spygliuočių medžių ir krūmų nupurtykite sniegą. Sniegas išlaužo ir išlanksto šakas. Sniegą purtykite medinio grėblio antrąja puse, lengvai judindami krūmelių ar medžių šakas iš apačios.
Sausio mėnesį dažniau patikrinkite, kaip laikosi jurginai, kardeliai ir gumbinės begonijos. Jurginų šakniagumbių jokiu būdu negalima laikyti drėgnoje patalpoje, kad nenukentėtų šaknų kaklelis, iš kurio pavasarį atžels augalas. Jei ant stiebelių pasirodė pelėsių apnašas, laikas pasirūpinti pelėsių apnašas, laikas pasirūpinti vėdinimu.
Šiltose patalpose žiemojančius oleandrą, ožekšnį ir kitus panašius augalus žiemą retkarčiais paliekite. Drėgnose patalpose laikomas ožekšnis dažnai suserga miltlige. Kad taip neatsitiktų, patalpas nuolat vėdinkite.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top