Dauginimas augalo dalimis

Dauginant augalo dalimis galima palyginti greit išauginti kuo daugiau žydėti galinčių augalų. Įvairios augalo dalys šaknijamos vandenyje arba žemėje.

dauginant augalu dalimis

Sudėtingiausias yra meristeminis vegetatyvinio dauginimo būdas, kai iš mikroskopiškai mažų ląstelių audinių išauginami nauji augalai. Kadangi jam reikia sudėtingų įrengimų, gėlininkui mėgėjui jis netinka.

Šaknijimasis vyksta taip: beveik visi augalai iš brazdo, gaminamojo požievinio audinio, gali išleisti šaknis. Šaknys gali imti rastis, net sužeidus ar įpjovus augalą, arba kai jis pats įtrūksta. Tuomet augalai auginasi vadinamąjį kalių (tokį audinį, susidarantį sužeistoje vietoje, lotyniškai callus), kad žaizda užsitrauktų, o kartu su juo gali pradėti formuotis ir šaknys. Kai kurie augalai, pavyzdžiui, sanpaulijos, begonijos, streptokarpai arba sansevjeros atauga net iš lapų arba lapo dalių.

Geriausia dauginti pavasarį arba ankstyvą vasarą — jauni augalėliai gaus daugiau šviesos ir greičiau sutvirtės.

Pavasarį genint kai kuriuos augalus, nukarpomi jų viršūnių auginiai. Jie labai tinka dauginimui.

Kitus augalus galima dalinti persodinant. Ankstyvą vasarą motininiai augalai jau būna ganėtinai stiprūs, kad nuo jų galima būtų atskirti naujus ūglius arba ataugas.

Krūmų auginius galima pjauti dar ir vasarą. Pavasarį žydintys augalai, aišku, dauginami tik nužydėję. Gumbai dalijami pasibaigus ramybės periodui.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top