Žemaūgiai vaismedžiai

Didelių ir mažų vaismedžių šalininkų yra visuose kraštuose. Paprastai jie turi daug argumentų, ginant savo pozicijas. Nežiūrint to, žemaūgiai vaismedžiai sulaukia vis daugiau šalininkų.
Daug ką nulemia ir vietos užėmimas. Pavyzdžiui, aukštaūgės obels šakos prasideda dviejų metrų aukštyje, o jos vainiko skersmuo 10-12 m. Kriaušės dydis irgi panašus.
Tokie medžiai užstoja saulę ir sau, ir kaimynui. Dabar soduose prie namų vis populiaresni tampa krūmo formos arba kamieniniai medžiai. Jų vainikas nedidelis, kamieno aukštis 40-60 cm. Reiškia, kad vietoje vieno aukštaūgio medžio galima pasodinti dešimt žemaūgių, dešimt skirtingų rūšių ir veislių vaismedžių, kurie derės skirtingu laiku. Tokia obelis, įskiepyta į silpnai augantį poskiepį, pradeda derėti antraisiais augimo metais. Kriaušės
paprastai skiepijamos į svarainį ir pradeda derėti dviem metais vėliau nei obelys. Medeliai neužauga didesni ir platesni nei 2,5 m Taisyklingai genint kamienines obelis tarp kamienų pakanka 1,5 m atstumo, o antraisiais augimo
metais, pradėjus derėti, jos subrandina 30-40 kg vaisių.
Iš kaulavaisinių augalų auginamos žemaūgės vyšnios. Taisyklingai genint, vyšnia užauga kaip didelis krūmas.
Patogu – vaisių skynimui nereikia kopėčių.
Jau eilę metų specialistai stengiasi išauginti  krūmo formos graikinį riešutmedį. Nemažai dirbama, išvedant žemaūges slyvas, persikus, abrikosus.

Didelių ir mažų vaismedžių šalininkų yra visuosekraštuose. Paprastai jie turi daug argumentų, ginant savopozicijas. Nežiūrint to, žemaūgiai vaismedžiai sulaukiavis daugiau šalininkų.Daug ką nulemia ir vietos užėmimas. Pavyzdžiui, aukštaūgėsobels šakos prasideda dviejų metrų aukštyje, o josvainiko skersmuo 10-12 m. Kriaušės dydis irgi panašus.Tokie medžiai užstoja saulę ir sau, ir kaimynui.Dabar soduose prie namų vis populiaresni tampa krūmoformos arba kamieniniai medžiai. Jų vainikas nedidelis,o: kamieno aukštis*’40-60 cm. Reiškia, kad vietoje vienoaukštaūgio medžio galima pasodinti dešimt žemaūgių,dešimt skirtingų rūšių ir veislių vaismedžių, kurie derėsskirtingu laiku. Tokia obelis, įskiepyta į silpnai augantį poskiepį,pradeda derėti antraisiais augimo metais. Kriaušėspaprastai skiepijamos į svarainį ir pradeda derėti dviemmetais vėliau nei obelys. Medeliai neužauga didesni irplatesni nei 2,5 m Taisyklingai genint kamienines obelistarp kamienų pakanka 1,5 m atstumo, o antraisiais augimometais,” pradėjus derėti, jos subrandina 30-40 kg vaisių.Iš kaulavaisinių augalų auginamos žemaūgės vyšnios.Taisyklingai genint, vyšnia užauga kaip didelis krūmas.Patogu – vaisių skynimui nereikia kopėčių.j’ay eilę metų specialistai stengiasi išauginti _ krūmofoffnos graikinį riešutmedį. Nemažai dirbama, išvedantžemaūges slyvas, persikus, abrikosus.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *