Vienmetės ir dvimetės gėlės

Greitai augančios ir pavasarį bei vasarą žydinčios gėlės sunyksta peržydėjusios pirmaisiais ar antraisiais metais. Todėl jos sėjamos ar sodinamos kasmet. Daugelis gėlių rūšių dauginasi pačios. Tokios gėlės ne tik puošia, bet ir maloniai kvepia. Tai leukonijos, kvapusis tabakas, flioksai bei kvapieji pelėžirniai.

Vienmetės vasarinės gėlės sėjamos tiesiai į lysvę

Daugelį vienmečių vasarinių gėlių galite be vargo užsiauginti ir patys. Tai atsparios rūšys, pavyzdžiui, pajūrinės lobuliarijos, ešolcijos, paprastosios kosmėjos, rugiagėlės, nasturtos, linažolės, medetkos, rudgrūdėlės ir skais-tažiedės; jas geriausia sėti tiesiai į dirvą. Tačiau atkreipkite dėmesį į dirvos ypatumus bei ant pakelio nurodytą sėjos laiką.

Vasarinės gėlės daiginamos šiltai

Lepesnius augalus, pavyzdžiui, gumbines begonijas, visadžydes begonijas ir gvazdikus, iš pradžių reikia daiginti ant palangės ar pridengtus stiklainiu; po to atsargiai užgrūdinus tik po gegužės mėnesio šalnų sodinti į dirvą. Šiltnamyje ar pridengtos stiklainiu daiginamos ir leukonijos, zundos, petunijos, melsvosios daugiametės saulutės, žioveiniai, serenčiai bei cinijos.

Kaip patiems prisirinkti sėklų

Daugelio vasarinių gėlių sėklų galite prisirinkti patys ir vėsioje bei sausoje vietoje laikyti iki pavasario. Itin puošnūs hibridų žiedai, deja, dažniausiai jie būna vienkartinio kryžminimo rezultatas. Šį grožį palikuonys paveldi retai. Itin paprasta prisirinkti serenčių, vikių, medetkų, aguonų, žioveinių ar dekoratyviojo tabako sėklų.

Ar verta pirkti dvimečių gėlių

Kad žydėtų kitų metų pavasarį, dvimetės gėlės, pavyzdžiui, našlaitės ar geltonžiedės smalkos, dažniausiai sėjamos gegužės mėnesį. Vazonėliuose augančius sėjinukus reikia pikuoti ir auginti kartu su tvirtesniais augalais, tik po to vasaros pabaigoje persodinti į nuolatinę augimvietę. Tai ilgai užtrunka, todėl dvimetės gėlės dažniausiai jau pražydusios perkamos iš sodininkų. Kai kurios dvimetės gėlės, pavyzdžiui, sinavadai ar tiesiaragės našlaitės, reguliariai subrandina ir paskleidžia sėklas.

Patarimas
Ispaniškosios saulutės žydi nuolat

Ispaniškosios saulutės (Erigeron karvinskianus) sėjamos ant palangės kovo-balandžio mėnesiais. Jei perkame jau paaugusias, gegužės mėnesį jas galima sodinti tiesiai į lysvę. Saulėtoje vietoje, nuolat tręšiamos ir gaudamos pakankamai drėgmės, jos be pertraukos žydi visą vasarą iki vėlyvo rudens.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top